Set Rumové trio: Panama, Barbados & Spiced
Ron Cueva 1501 Panama Sistema 8 Solera je prémiový panamský rum, ktorý zreje až 8 rokov v Solera systéme, podobne ako vybrané španielske sherry vína.
Tento proces zrenia dodáva rumu energický a svieži charakter, plný chutí. V pohári sa prejavujú tóny čokolády, tropického ovocia a korenia.
Rum má zlatistú medenú farbu. Vôňa ponúka arómy kávy, tropického ovocia a čokolády, zakončené sladkou vanilkovou notou. Na jazyku je rum mäkký a energický, s komplexnou ovocnou senzáciou a sušeným ovocím, ktoré harmonizujú so zrelými jablkami, korením a karamelom.
Záver je stredne dlhý, plný pražených orechov, čerstvého citrónu a bylín, čo vytvára svieži, no zároveň komplexný dojem. Ron Cueva 1501 Panama Sistema 8 Solera predstavuje dokonalú rovnováhu medzi alkoholom a sladkosťou, čo z neho robí neodolateľný rum pre každého milovníka kvalitných destilátov.
Fantastický 12-ročný rum Doorly's, ktorý sa vyrába na Barbadose v svetoznámej destilérke Foursquare. Zrel dlhých 12 rokov v sudoch z amerického bieleho dubu, ktoré mu dodali neodolateľnú chuť pečiva, škorice a ovocia.
Tento skvelý rum v sebe ukrýva neodolateľnú vôňu karamelu, sušienok, červeného vína a liči. Bol naplnený do fliaš s mierne vyššou silou 43 % obsahu alkoholu. Na fľaši a darčekovej krabičke sa nachádza vzácny papagáj z druhu Ara škrabošková. Čím ďalej, tým viac si tento rum získava na popularite. No veď ochutnajte aj vy!

Black Tears Dry Spiced je kubánsky rum plný emócií, exotického korenia, kávy, kakaa a jemného chilli - aji dulce. Vytvorený pre tých, ktorí hľadajú niečo nové.
Tento nespútaný kubánsky rum dostal svoje pomenovanie podľa slávnej piesne Lagrimas Negras od Miguela Matamorosa 1928.
Je to vôbec prvý a jediný suchý korenený kubánsky rum na svetovom trhu, z jednej z najlepších destilériek na ostrove. Horko-sladká chuť je to, čo tento rum oddeľuje od všetkých ostatných korenených rumov, ako aj nízky obsah cukru (9g/l).
Pripravte si drink Cuba Libre:
Do vysokého pohára nalejeme 50 ml Black Tears Dry Spiced, 10 ml limetová šťava, 150 ml Coly ml, pridáme ľad a premiešame. Celý postup nájdete v prvom videu.
Pripravte si drink Espresso tini:
Do shaker-u nalejeme 50 ml Black Tears Dry Spiced, 20 ml Kahlúa, 10 ml cukrový sirup, 10 ml limetová šťava, 40 ml espresso, pridáme ľad a poriadne vytrepeme. Servírujeme do martini poháru. Celý postup nájdete v druhom videu.


