/
#miešamdoma koktaily

#miešamdoma koktaily

2 min.
02. 04. 2020
#miešamdoma koktaily

Vaše obľúbené bary a podniky sú zavreté a vy máte chuť na osviežujúci drink? 
Naučte sa s nami pripraviť si skvelé nápoje priamo u vás doma. V kategórii “Koktaily” sme pre vás pripravili výhodné sety produktov na prípravu neobyčajných drinkov, vždy s receptom a videom. Väčšina sú signature koktaily spoločnosti Thomas Henry a ich prípravu zvládne naozaj každý. Navyše, ku každému setu teraz dostanete darček - miešatko Thomas Henry.

Kde sa vzal Koktail? 

Pôvod slova Koktail je opradený záhadami a nikto presne nevie kedy vznikol. Prvé zmienky o „koktailoch“ publikovali v novinách okolo roku 1806. Autor použil slovo “Koktail” v súvislosti s konkrétnym nápojom, ktorý obsahoval whisky, cukor a bitter. Toto pomenovanie sa uchytilo a  začalo sa všeobecne používať v súvislosti s akýmkoľvek alkholickým nápojom zmiešaným s bitterom a cukrom. Legendárny Old fashioned je jasným príkladom pravého koktailu.
Koktaily sa za posledných 200 rokov dynamicky vyvíjali a je to doslova hotová alchýmia. Dnes poznáme množstvo miešaných nápojov a fantázii sa naozaj medze nekladú. Každý týždeň vám budeme približovať kúsok tohto sveta a prinášať nové recepty, aby ste si spríjemnili chvíle strávené doma.

Výber na tento týždeň:

Cold Brew Martini 

Cold Brew Martini

■ 30ml vodka 
■ 10ml červený vermuth
Thomas Henry Coffee Tonic
■ vanilkový sirup (podľa chuti) 
■ citrónová kôra na ozdobenie

Stir (miešanie) technika: Do pohára s ľadom nalejeme vodku, vermut a sirup (nieje potrebný - podľa chuti). Všetko premiešame lyžicou. Scedíme do martini pohára, dolejeme Coffee tonikom a ozdobíme citrónovou kôrou. (Viď video)

Zjednodušený postup: do vyššieho pohára nalejeme všetky ingrediencie, pridáme kocku ľadu a premiešame lyžicou. Ozdobíme citrónovou kôrou. Na zdravie! 

Horse’s Neck


Horse's Neck 

■ 60 ml bourbon whisky
■ 2 streky (dashes) bitteru
Thomas Henry Ginger Ale

Do pripraveného pohára dáme ľad, whisky, bitter a dolejeme Ginger Ale. Ozdobíme skrútenou citrónovou kôrou tak, aby trčala z pohára ako konský krk (Horse's Neck). Na zdravie!

 

Cancún Cooler

Cancún Cooler

■ 50ml Tequila Blanco
■ 50ml grapefruitový džús
■ 3 streky (dash) cukrový sirup (cca 8ml)
Thomas Henry Bitter Lemon
■ kôra z grapefruitu

Postup: najprv si pripravíme cukrový sirup - varíme vodu s cukrom cca 5 minút. Necháme vychladnúť. Vysoký pohár naplníme ľadom, pridáme tequilu, džús a pár kvapiek cukrového sirupu. Premiešame lyžicou (miešatkom) a dolejeme Thomas Henry Bitter Lemon. Ozdobíme kôrou z grapefruitu. Cheers!

Nezabudnite zdieľať svoje vytvorené drinky na sociálnych sieťach s označením #miesamdoma so @svetnapojov . Najlepšie príspevky vyberieme a oceníme poukážkami na nákup.

-15%
Horse's Neck
2.3 l
40 %
Posledné 3 kusy
Osobný odber v 5 predajniach5 predajní
Posledné 3 kusy
Osobný odber v 5 predajniach5 predajní
38,60 €
33,00 €
Odporúčame vám prečítať si aj
CocktAil: Spúšťame videoseriál o koktejloch vytvorených s pomocou AI a profesionálneho barmana
08. 03. 2023
CocktAil: Spúšťame videoseriál o koktejloch vytvorených s pomocou AI a profesionálneho barmana
Začíname úplne nový seriál s video tutoriálmi na miešanie koktejlov a drinkov. Uznávame, že podobných projektov a receptov na koktejly už existuje veľmi veľa. Chceli sme pre vás vytvoriť taký, ktorý kráča s modernou dobou, ponúkne nevšedný zážitok a aj prísady použité do drinkov budú ľahko dostupné. Preto sme sa do kreatívneho procesu rozhodli zapojiť umelú inteligenciu. A nie jednu, ale rovno…
3 top recepty na miešané drinky s vodkou
20. 08. 2019
3 top recepty na miešané drinky s vodkou
Vodka dlhodobo patrí medzi najobľúbenejšie destiláty na svete. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že za to môže hlavne ťažko pracujúci ruský ľud, ktorý ju na večeru zajedá chlebom. Veľký podiel na jej popularite však majú aj miešané drinky, ktoré si obľúbili aj tí najnáročnejší degustátori. Vodka je ako čisté plátno, na ktoré pri tvorbe koktailu môžete naniesť tie najbláznivejšie či najodvážnejšie…