#miešamdoma koktaily

Vaše obľúbené bary a podniky sú zavreté a vy máte chuť na osviežujúci drink? 
Naučte sa s nami pripraviť si skvelé nápoje priamo u vás doma. V kategórii “Koktaily” sme pre vás pripravili výhodné sety produktov na prípravu neobyčajných drinkov, vždy s receptom a videom. Väčšina sú signature koktaily spoločnosti Thomas Henry a ich prípravu zvládne naozaj každý. Navyše, ku každému setu teraz dostanete darček - miešatko Thomas Henry.

Kde sa vzal Koktail? 

Pôvod slova Koktail je opradený záhadami a nikto presne nevie kedy vznikol. Prvé zmienky o „koktailoch“ publikovali v novinách okolo roku 1806. Autor použil slovo “Koktail” v súvislosti s konkrétnym nápojom, ktorý obsahoval whisky, cukor a bitter. Toto pomenovanie sa uchytilo a  začalo sa všeobecne používať v súvislosti s akýmkoľvek alkholickým nápojom zmiešaným s bitterom a cukrom. Legendárny Old fashioned je jasným príkladom pravého koktailu.
Koktaily sa za posledných 200 rokov dynamicky vyvíjali a je to doslova hotová alchýmia. Dnes poznáme množstvo miešaných nápojov a fantázii sa naozaj medze nekladú. Každý týždeň vám budeme približovať kúsok tohto sveta a prinášať nové recepty, aby ste si spríjemnili chvíle strávené doma.

Výber na tento týždeň:

Cold Brew Martini 

Cold Brew Martini

■ 30ml vodka 
■ 10ml červený vermuth
Thomas Henry Coffee Tonic
■ vanilkový sirup (podľa chuti) 
■ citrónová kôra na ozdobenie

Stir (miešanie) technika: Do pohára s ľadom nalejeme vodku, vermut a sirup (nieje potrebný - podľa chuti). Všetko premiešame lyžicou. Scedíme do martini pohára, dolejeme Coffee tonikom a ozdobíme citrónovou kôrou. (Viď video)

Zjednodušený postup: do vyššieho pohára nalejeme všetky ingrediencie, pridáme kocku ľadu a premiešame lyžicou. Ozdobíme citrónovou kôrou. Na zdravie! 

Horse’s Neck


Horse's Neck 

■ 60 ml bourbon whisky
■ 2 streky (dashes) bitteru
Thomas Henry Ginger Ale

Do pripraveného pohára dáme ľad, whisky, bitter a dolejeme Ginger Ale. Ozdobíme skrútenou citrónovou kôrou tak, aby trčala z pohára ako konský krk (Horse's Neck). Na zdravie!

 

Cancún Cooler

Cancún Cooler

■ 50ml Tequila Blanco
■ 50ml grapefruitový džús
■ 3 streky (dash) cukrový sirup (cca 8ml)
Thomas Henry Bitter Lemon
■ kôra z grapefruitu

Postup: najprv si pripravíme cukrový sirup - varíme vodu s cukrom cca 5 minút. Necháme vychladnúť. Vysoký pohár naplníme ľadom, pridáme tequilu, džús a pár kvapiek cukrového sirupu. Premiešame lyžicou (miešatkom) a dolejeme Thomas Henry Bitter Lemon. Ozdobíme kôrou z grapefruitu. Cheers!

Nezabudnite zdieľať svoje vytvorené drinky na sociálnych sieťach s označením #miesamdoma so @svetnapojov . Najlepšie príspevky vyberieme a oceníme poukážkami na nákup.

Newsletter