Old Tom Gin

( 3 produkty )
Obľúbené značky:
Filtrovanie
Cena
Zoradenie
Výber skladovej dostupnosti Výber dostupnosti
Bratislava - Petržalka
Rusovská cesta 50
851 01 Bratislava
Po - Pi
10:00 - 20:00
(obedňajšia prestávka Z centra Bratislavy pôjdete smerom na ul. Staromestská. Prejdete cez Most SNP a dostanete sa na ul. Panónska cesta, kde zídete na výjazd Petržalka. Prejdete okolo pumpy Slovnaft a na najbližšej križovatke odbočíte vľavo. Dostanete sa na ul. Rusovská cesta a odbočíte na najbližšiu odbočku v pravo. Cesta trvá 7 až 10 minúť.)
Víkend
10:00 - 20:00
Bratislava - Nové mesto
Račianska 26/D
831 02 Bratislava
Po - Pi
10:00 - 20:00
(obedňajšia prestávka Z Račianskeho mýta ste v Urban Residence do 3 minút. Z križovatky Račianska-Pionierska sa k nám v závislosti od premávky dostanete do 5-10 minút. Parkovanie je možné v spoplatnenom podzemnom parkovacom areáli Urban Residence (prvých 15 minút je zadarmo). Vjazd je cez parkovaciu bránu z ulice Račianska. Nezabudnite si vziať do predajne aj parkovaciu kartu, po jej predložení vám v predajni odpípneme ďalších 30 minút parkovania zadarmo (v areáli Urban Residence sa za iných okolností každých 60 min parkovania spoplatňuje sumou 1 €).)
Víkend
10:00 - 20:00
Trnava
Novomestská 9765/4
917 01 Trnava
Po - Pi
10:00 - 20:00
(obedňajšia prestávka Z obchvatu I. triedy 51 na smer Bratislava zídete na zjazd Senica/Modra/Trnava a do 2 minút ste pri našej predajni. Ak idete po obchvate I. triedy 61 smer na Piešťany/Senica zídete na zjazd Modra/Trnava Centrum a do 2 minút ste pri našej predajni.)
Sobota
10:00 - 20:00
Nitra
Štúrova 1432/12
94901 Nitra
Po - Pi
10:00 - 18:00
(obedňajšia prestávka Smerom z centra zamierte na juhozápad na ul. Trieda Andreja Hlinku/64 smerom na Nábrežie mládeže. Pokračujte rovno na ul. Štúrova a odbočte na ul. Palánok. Na najbližšej odbočke vľavo uvidíte našu predajňu.)
Víkend
10:00 - 18:00
Prievidza
Andreja Hlinku 2993/13A
97101 Prievidza
Po - Pi
9:00 - 17:00
(obedňajšia prestávka Po hlavnej ceste 64/9 budete pokračovať centrom Prievidze smerom na sever. Na kruhovom objazde zídete tretím výjazdom na ul. Terézie Vansovej. Následne odbočíte na ul. Nová a pred prvou križovatkou na pravej strane uvidíte našu predajňu. Zo smeru Bojnice sa budete držať na ul. Bojnická cesta a zamierite smerom na ul. Andreja Hlinku. Z kruhového objazdu zídete druhým výjazdom a na ľavej strane uvidíte našu predajňu.)
Sobota
Zatvorené
Centrála Trstená
Oravická 615
028 01 Trstená
Po - Pi
8:00 - 15:00
(obedňajšia prestávka Z rýchlostnej cesty E77 zo smeru Tvrdošín zídete na zjazd Trstená/Suchá Hora. Odbočíte na najbližšej križovatke v pravo a do 1 minúty ste na našej centrále. Ak nejdete po rýchlostnej ceste stačí sa stále držať na hlavnej ceste smer Liesek/Čimhová. Následne na ypsilonovej križovatke odbočiť v pravo smerom na ul. Slovenského národného povstania/Oravická. Po jednom kilometri odbočíte v pravo a ste pri nás.)
Víkend
Zatvorené
Na stranu
Filter produktov

Vraví sa, že legiend o tom, ako vznikol Old Tom gin je viac ako príbehov od Marvelu. Faktom však ostáva, že stopy príbehu ginu s nálepkou Old Tom vedú až do Holandska. Holanďania vyrábali prvé druhy ginu už okolo roku 1500 a neskôr túto tradíciu priniesli do Británie.

Prvopočiatky destilácie však neboli vôbec kvalitné a alkohol, ktorý nazývali ginom, sa skoro vôbec nedal piť. Mal silnú alkoholovú arómu a aby ho výrobcovia trochu „poľudštili“ a zvýšili si profit, začali ho sladiť cukrom. Keď sa neskôr spôsob destilácie zdokonalil a vznikli dnes veľmi obľúbené London Dry giny, staré giny druhu Old Tom z trhu takmer vymizli.

Revolúciu zažili opäť až pred zlomom milénií. Rozdiel medzi klasickým suchým ginom a ginom druhu Old Tom ostal hlavne v aróme. Kým suché giny majú tvrdú borievkovú príchuť, Old Tom giny si zachovali svoju sladkosť a sú jemnejšie. Vyhovujú teda aj ľuďom, ktorým moderný suchý gin nechutí.

Ďalším výrazným rozdielom je farba. Kým väčšina ginov je číra, niektoré Old Tom giny nechávajú výrobcovia dozrievať v dubových sudoch a vďaka tomu získajú jemné karamelové zafarbenie.

A prečo Old Tom? Jeden z príbehov hovorí, že pôvodné zdokonaľovanie destilácie ginov mali v starom Londýne na starosti dvaja majstri s rovnakým krstným menom. A keďže starší učil umeniu destilácie mladšieho, ktorý si neskôr založil svoju značku, pomenoval vraj tento druh ginu po svojom staršom mentorovi, starom Tomovi– Old Tom.

Iná verzia hovorí o tom, že sa raz v kadi s destilovaným ginom pri prvých pokusoch vyrobiť nový druh alkoholu utopil starý kocúr (tomcat znamená po anglicky kocúr), preto si tento nápoj vyslúžil práve prezývku Old Tom. Pravdou ostáva, že symbol mačky dodnes nájdete na mnohých fľašiach s ginom druhu Old Tom.Nuž, rovnako ako pri vychutnávaní si kvalitného alkoholu, ani pri príbehoch jeho vzniku sa zrejme fantázii medze nekladú...

...zistiť viac skryť
Newsletter