#miešamdoma koktaily - 2. diel

Pokračujeme v našej výzve #miešamdoma, v rámci ktorej vám približujeme históriu miešaných nápojov a taktiež vás učíme, ako si doma pripraviť skvelé koktaily s tonikmi a limonádami Thomas Henry.

Nemecká spoločnosť Thomas Henry sa od roku 2010 venuje výrobe nealkoholických nápojov, ktoré sa perfektne hodia na miešanie drinkov. Neustále inovujú výrobné metódy a prinášajú úplne nové, netradičné chute. Prečo svoju firmu pomenovali práve Thomas Henry?

Thomas Henry - vynálezca bubliniek

Thomas Henry (1734-1816), farmaceut, gentleman, člen Kráľovskej spoločnosti a neúnavný objaviteľ v mene ľudstva, spôsobil revolúciu v celom nápojovom priemysle.

Popri svojej lekárnickej profesii sa venoval aj metódam konzervácií pitnej vody. Ako prvý prišiel na to, že pridaním uhličitanu sodného sa voda nepokazí, navyše chutí skvelo a je mladistvo svieža. Pre britské námorníctvo to bolo veľkým prínosom, keďže na palubu mohli odteraz na dlhé plavby brávať aj čerstvú vodu a nielen rum, ako sme podrobnejšie rozoberali v minulom príspevku.

 V roku 1773 začal vo svojej lekárni v Manchestri vyrábať a predávať nealkoholické nápoje sýtené oxidom uhličitým. Stal sa teda jedným z prvých výrobcov sódy, popri priekopníkovi z Nemecka Johanovi Jacobovi Schweppsovi, ktorý svoju metódu patentoval v roku 1783 a svoje výrobky distribuoval aj v Londýne v roku 1792 pod názvom „Schweppes“.

Zostáva nám však nejasné, prečo výrobcovia Thomas Henry Tonic Water použili pre svoju značku portrét Thomasovho syna Williama Henryho, a nie Thomasa Henryho osobne.

Henry Thomas a Wiliam

Vďaka Thomasovi Henrymu sa začal nový vek barovej kultúry, ktorá pretrváva dodnes. Na teba Thomas!

Výber receptov na tento týždeň: 

Bright & Stormy

Bright & Stormy

Skvelý dvojfarebný osviežujúci drink Bright & Stormy.

Bright & Stormy:
■ 40ml Gosling's Black Seal
■ 20ml čerstvá limetová šťava
■ Thomas Henry Ginger Beer
■ mesiačiky limetky a plátky zázvoru na ozdobu

Do vysokého pohára s ľadom dáme limetovú šťavu a Thomas Henry Ginger Beer. Opatrne po lyžičke na vrch nalejeme rum, ozdobíme limetkou a podávame.

Cantaritos

Cantaritos

Populárny mexický citrusový koktail Cantaritos!

Cantaritos:
■ 50ml tequila Jose Cuervo Especial Reposado
■ 20ml limetková šťava
■ pomaranč
■ grapefruit 
Thomas Henry Pink Grapefruit 

Plátky pomaranča a grapefruitu dáme do hlineného pohára a rozpučíme ich. Pridáme ľad, tequilu a dolejeme Thomas Henry Pink Grapefruit. Ozdobíme štipkou soli a ovocím.

Red Coffee Highball

Red Coffee Highball

Horký klasický drink Red Coffee Highball vás zaručene postaví na nohy. Jeho prípravu zvládne naozaj každý!

Red Coffee Highball:
■ 40ml Campari 
Thomas Henry Coffee Tonic 
■ pomarančová kôra na ozdobenie

Vysoký pohár (highball) naplníme ľadom. Pridáme Campari a dolejeme Thomas Henry Coffee Tonic. Ozdobíme plátkom pomarančovej kôry. Na zdravie!

Nezabudnite zdieľať svoje vytvorené drinky na sociálnych sieťach s označením #miesamdoma so @svetnapojov . Najlepšie príspevky vyberieme a oceníme poukážkami na nákup.

Newsletter