Glenmorangie

( 10 produktov )
Na stranu
Filter produktov

Liehovar Glenmorangie zriadili v roku 1843 v Durnoch Firth bratia William a John Mathesenovci. Na tomto mieste bol pôvodne liehovar farmy nazvaný Morangie. Existujú dôkazy, že na tomto mieste sa vykonávala destilácia na začiatku 18. storočia. Výroba sa začala v novembri 1849. Počas druhej polovice 19. storočia začal Glenmorangie s vývozom do zámoria a jeho destinácie zahŕňali Európu a USA. 

Závislosť od zahraničného obchodu bola taká silná, že liehovar v roku 1931 zatvoril po uzákonení prohibície v USA a Veľkej hospodárskej kríze. Ostal zavretý až do novembra 1936. MacDonald a Muir Ltd, ktorí si spoločnosť kúpili na začiatku 19. storočia, dali Glenmorangie Plc na predaj. Glenmorangie Plc zahŕňal liehovary Ardbeg, Glen Moray a Glenmorangie a po horúčkovitom predkladaní ponúk skupinu kúpil Louis Vuitton Moët Hennessey za 300 miliónov dolárov.

Do istej miery boli Glenmorangie pioniermi v oblasti drevnatých záverov. Potešujúcimi príkladmi sú Nectar D'Or so záverom Sauternes a Côte De Beauneso záverom dvanásťročný. V roku 2008 sa na trh uviedol dosť nezvyčajný produkt, Glenmorangie's Signet. Signet je jednodruhová whisky destilovaná z čokoládového sladu a má pôvabnú chuť. Škála je široká a obsahuje niekoľko whisky so záverom, ako aj tradičnejšie základné produkty.

...zistiť viac skryť
Newsletter