Glenfiddich Winter Storm 21 ročná
Limitovaná edícia škótskej whisky Winter Storm pochádzajúcej z destilérky Glenfiddich, ktorá vás prekvapí jedinečnou chuťou a unikátnym odporúčaným spôsobom pitia.
Malt Master Brian Kinsman dostal nápad na novú whisky počas pobytu v Kanade. Keď sa vrátil do Dufftonu, jeho spomienka na extrémne podmienky a jedinečný spôsob výroby ľadového vína ho priviedla k experimentu s niekoľkými francúzskymi dubovými sudmi, v ktorých zrelo ľadového víno. Výsledok ho fascinoval!
Na výrobu Winter Stormu sa požili len tie najvzácnejšie whisky, staré minimálne 21 rokov, ktoré dokázali zvládnuť intenzitu ľadového vína. Taníny extrahované z dubových sudoch dodávajú whisky jedinečnú čerstvosť liči.
Túto whisky odporúčame popíjať zo zamrznutého pohára, kde nalejete whisky a servíruje so zamrznutým hroznom. Nachádza sa v krásnej bielej darčekovej krabičke, ktorá vynikne vo vašej zbierke. Bolo vyrobených len 8000 kusov!
Farba: jantárová s oranžovo-fialovými odleskami
Vôňa: tropická, kandizované ovocie, víno, hrozienka, drevo
Chuť: jemná, chladná mierne sladká, kandizované ovocie, liči, korenie
Záver: stredne dlhý, mierne ostrý, ovocie, hrozienka, vanilka, hrozno





