Miešané drinky z tequily

Tequila je známa ako ohnivý nápoj z mexických telenoviel. A na chuť jej prichádza čoraz viac ľudí, a to nielen pôžitkárov. Tequila sa destiluje z 10-ročných rastlín Agave tequilana a bežne v nej nájdete 38-40% alkoholu. Perfektný večer je synonymom kombinácie tequily s rôznymi ovocnými príchuťami. Namiešajte si najznámejšie drinky a zaručene oceníte tento starostlivo pripravený mexický poklad.

Tequila sunrise


Jeden z najobľúbenejších nápojov, ktorí obľubujú najmä ženy. Tequila sunrise si ich získa najmä svojou lahodnou sladkou chuťou. Zaobchádzajte s ním však opatrne, za príjemnou chuťou je skrytá pravá mexická sila nápoja, ktorá už zložila nejedného bojovníka.

ČO POTREBUJEME:

  • 4cl tequily
  • 10cl pomarančovej šťavy
  • 2cl Grenadíny
  • pomaranč

AKO NAMIEŠAŤ:
Na zopár kociek ľadu nalejeme do longdrinkového pohárika pomarančovú šťavu, tequilu a poriadne zamiešame. Potom pomaly nalejeme grenadínu. Pozor, už nemiešame! Necháme grenadínu stiecť naspodok pohára a necháme vyniknúť farebné vrstvenie. Finálny efekt dotvoríme kolieskom pomaranča.

 

MARGARITA

Legendárna margarita bola právom obľúbeným nápojom agenta 007 Jamesa Bonda. Musíte jej prísť na chuť, nie je typickým sladkým miešaným drinkom. Dnes už existuje mnoho jej variácií a podôb, jahodová, modrá… My si dnes namiešame starú dobrú klasiku.

ČO POTREBUJEME:

AKO NAMIEŠAŤ:
Najprv pripravíme okraj pohára, z ktorého urobíme ozdobnú krustu. A ako na to? Potrieme citrónom – maximálne pol centimetra a ponoríme do soli. Všetky ingrediencie naraz pretrepeme v šejkri a následne nalejeme do pohára, aby sa neporušila vytvorená slaná krusta. Nezabudnite, pretrepať, nemiešať!

SOMBRERO


Menej známy drink, ktorý však perfektne vystihuje mexický pôvod základného prvku drinku. Ideálny pre horúce letné večery. Nechajte sa prekvapiť podmanivou kombináciou tequily, banánu, ananásu a citrónu. Salud!

ČO POTREBUJEME:

  • 2 cl Tequily
  • 2 cl banánového likéru
  • 4 cl ananásovej šťavy
  • strek citrónovej šťavy

AKO NAMIEŠAŤ:
Prísady lejeme na kocky ľadu, postupne jednu po druhej. Nemiešať! Ak sa vám nápoj podarí, výsledné vrstvenie jednotlivých zložiek koktejlu bude pripomínať legendárne mexické sombrero.

.

Newsletter