11.01. 2022
Glen Scotia: Dve najväčšie svetové ocenenia v jeden rok

Glen Scotia je známa škótska značka whisky, ktorá bola založená v roku 1832. Ide o jednu z najmenších whisky destilériek v Škótsku, no aj napriek tomu dokázala dosiahnuť niečo neuveriteľné! Prvýkrát v histórii získala jedna destilérka dve najvyššie možné ocenenia zo sveta whisky.

Značka Glen Scotia

História tejto značky začína v roku 1832 na juhozápade Škótska. Vo veľmi krátkej dobe si získala srdcia mnohých ľudí a zmenila sa na jedného z najobľúbenejších výrobcov v oblasti Campbeltown. Pomohla sa stať regiónu jedným zo škótskych gigantov vo výrobe whisky.

Chvíľu po založení Glen Scotia nastal v meste „boom“ vo výrobe whisky a v roku 1835 sa v meste nachádzalo 29 destilériek. Vznikla tak veľká ponuka, ale dopyt bol malý a do roku 1929 zotrvali iba 3 destilérky, medzi ktoré patrila aj Glen Scotia.

Destilérka si prešla veľmi ťažkým a zložitým obdobím či už išlo o krízu, zmenu vlastníkov alebo niekoľkokrát zastavenú výrobu. Všetko sa zmenilo až v roku 2014, keď ju kúpila spoločnosť Loch Lomond Group, ktorá investovala a rozvíjala túto legendárnu značku.

Dve najväčšie svetové ocenenia

Glen Scotia bola ocenená ako „Najlepšia škótska whisky destilérka roka 2021“ a taktiež získala medailu „Najlepšia whisky na svete“. Je to prvý krát, čo jedna destilérka získala tieto dve ocenenia v jeden rok! Tieto ocenenia dokazujú, že aj malá destilérka môže dokázať veľa.

Medailu za najlepšiu whisky na svete získala veľkolepá a v prvom rade delikátna Glen Scotia 25 ročná škótska Single Malt whisky.

Spoznajte tri základné piliere destilérky Glen Scotia

Na tomto zozname sa nachádzajú 3 skvelé škótske whisky, ktoré pochádzajú z dielne Glen Scotia. Získali veľké množstvo ocenení a medailí z celého sveta za svoju excelentnú kvalitu, neodolateľnú vôňu a úžasnú chuť.

1, Glen Scotia 15 ročná

Plnohodnotná škótska Single Malt whisky bez pridaného farbiva a filtrácie chladom. Zrela v amerických dubových sudoch, ktoré osobne vyberal Master Distiller Iain McAlister a dozeral na proces zrenia. Vo videu vyššie si môžete pozrieť ochutnávku tejto výbornej whisky. Ak sa chcete o Glen Scotia 15 ročnej dozvedieť viac stačí kliknúť sem.

Ocenenia:
Zlatá medaila zo San Francisco World Spirits Competition, 2021
Zlatá medaila z The Spirits Business, 2021
Zlatá medaila z International Spirits Challenge, 2020
Strieborná medaila zo Scottish Whisky Awards, 2019
Zlatá medaila z World Whiskies Awards, 2016

2, Glen Scotia 18 ročná

Je luxusná Single Malt škótska whisky bez pridaných farbív a filtrácie chladom. Zrela 17 rokov v amerických dubových sudoch a 1 rok v prvo-plnených ex-sherry Oloroso sudoch. Po vyzretí sa whisky naplnila do fliaš s 46 % obsahom alkoholu, ktoré sa následne vložia do krásnych zlatých darčekových krabíc. Ak sa chcete o Glen Scotia 18 ročná dozvedieť viac stačí kliknúť sem.

Ocenenia:
Zlatá medaila z International Spirits Challenge, 2021
Zlatá medaila z The Spirits Business, 2021
Zlatá medaila zo San Francisco World Spirits Competition, 2020
Zlatá medaila z International Spirits Challenge, 2020

3, Glen Scotia 25 ročná

A na záver tu máme prvotriednu 25-ročnú škótsku Single Malt whisky, ktorá zrie v amerických dubových sudoch a dozrieva v prvo-plnených ex-bourbon sudoch, čo jej dodáva výnimočnosť a skutočný charakter. Následne sa naplní do fliaš s 48,8 % obsahom alkoholu. Vyrába sa bez farbív a filtrácie chladom. Fľaša sa nachádza v minimalistickej drevenej darčekovej krabici. V roku 2021 bola vyhlásená za najlepšiu whisky na svete. Ak sa chcete o tejto skutočne výnimočnej whisky dozvedieť viac stačí kliknúť sem.

Ocenenia:
Najlepšia whisky na svete zo San Francisco World Spirits Competition, 2021
Platinová medaila zo San Francisco World Spirits Competition, 2020
Platinová medaila z International Spirits Challenge, 2020
Zlatá medaila z International Spirits Challenge, 2020
Zlatá medaila z World Whiskies Awards, 2019

Limitované edície

Glen Scotia taktiež ponúka každoročne 2 špeciálne limitované edície whisky. Ide o Seasonal Release alebo Festival edition. Tento rok išlo o Glen Scotia 12 ročnú Seasonal Release 2021 Glen Scotia Festival Release 2021 10 ročnú. Jednu z nich ešte stále máme, tak neváhajte! Ide o limitovanú edíciu, čo znamená, že existuje iba obmedzený počet kusov. Stačí ak kliknete sem a môžete si ihneď objednať s doručením zdarma!

Ak si chcete zakúpiť akúkoľvek z týchto prvotriednych vysoko-oceňovaný whisky z destilérky Glen Scotia určite vám najprv odporúčame vyskúšať jeden z degustačných setov, ktoré máme v ponuke. Stačí ak kliknete sem a môžete si prezrieť našu ponuku whisky Glen Scotia.

Newsletter