Na stranu
Filter produktov

Cihuatán - Ron de El Salvádor je umelecko-remeselný rum inšpirovaný bohatou starovekou mytológiou sveta Mayov. Mayovia boli neutíchajúco zvedaví, čo ich priviedlo ku skúmaniu hviezd, matematiky, objavovaniu nových území a kreativite, ktorá predbehla svoju dobu. Tá istá zvedavosť sa v dnešnom svete stala podnetom pre vznik historicky prvého 100 % salvádorského rumu, ktorý je s láskou a hrdosťou vyrábaný v srdci mayského údolia Cihuatán v Strednej Amerike.

Práve tam sa pod ochranou pohoria Guazepa nachádza mladá a zatiaľ jediná salvádorská destilérka, ktorá vznikla v roku 2004. Štíty tohto pohoria bdejúceho nad údolím pripomínajú črty tváre spiacej ženy považovanej za strážkyňu a bohyňu plodnosti a prosperity údolia. Spiaca žena sa tak stala srdcom príbehu rumov Cihuatán a dizajnu jeho fliaš. Na každej z nich sa spiaca žena obracia na vybraných mayských bohov prihovárajúc sa za prosperitu okolitého údolia a jeho obyvateľov. Dizajn fliaš je prispôsobený jednotlivým edíciám rumu Cihuatán a dotvorený legendárnymi mayskými prvkami. Autentickosť tohto salvádorského rumu definitívne podčiarkuje lokálny proces výroby, ktorý od výsadby cukrovej trstiny až po fľašovanie rumu kompletne prebieha výhradne v Salvádore.

Značka Cihuatán ponúka stále edície, ale aj zberateľské rumy Cihuatán dostupné len v limitovaných počtoch fliaš. Prečítajte si ešte viac o rume Cihuatán v našom blogovom článku: Cihuatán: remeselný rum zo Salvádoru inšpirovaný mayskou mytológiou

...zistiť viac skryť
Newsletter
Shop roku