Alkohol ako vianočný darček: 28 tipov, s ktorými zožnete pochvalu

Exkluzívny alkohol ako darček na Vianoce je popri záplave sprchovacích gélov, ponožiek a oblečenia prekvapivo výborný tip na darček pre muža aj pre ženu. Darovanie alkoholu nesie v sebe eleganciu, prejav dobrého vkusu a pozornosti. Veď práve tá odráža našu všímavosť a milý záujem o obdarovaného. Zároveň sa fľaša exkluzívneho alkoholu výborne hodí aj k sviatkom, kedy má väčšina z nás voľno. Obdarovaný sa tak môže rovno aj pochváliť a naplno si svoj darček vychutnať v kruhu najbližších.


Zostavili sme pre vás bohatú zásobu tipov na alko vianočné darčeky pre každého z vašich blízkych. Výber je o niečo jednoduchší, ak už u príjemcu darčeka máte odsledované, čo rád pije. Ľahko sa však zorientujete aj vtedy, ak si nie ste istí alebo sa v alkohole dobre nevyznáte.

Tak, poďme na to!

Tipy na vianočné darčeky (najmä) pre mužov

Vianočný darček pre otca a svokra

■  Godet – prémiový francúzsky cognac z rodinnej vinárne v oblasti Grand a Petite Champagne. Dostupný aj v luxusných a veľmi starých edíciách, či darčekovom šate.
■  Prince Hubert de Polignac ďalší výborný cognac z francúzskych viníc, ktorý u nás nájdete v jednoduchých a cenovo dostupných verziách, ale aj ako mimoriadne luxusné a extra staré zmesi v exkluzívnych baleniach.
■  Riga Black Balsam – legendárny lotyšský bylinný bitter s koreňmi v roku 1752. Recept vytvoril farmaceut a kováč z Rigy, Abraham Kunce a dodnes je prísne utajovaný.

Vianočný darček pre manžela, frajera, snúbenca, brata alebo kamaráta

■  Jack Daniel's v darčekovom sete – americká whiskey v rôznych setoch s pohármi, ploskačkou alebo dizajnovým kovovým budíkom
■  That Boutique-y Whisky Company – široký výber rôznych druhov tej nezávislo fľašovanej whisky s ilustrovanou etiketou pre vtipkárov aj fajnšmekrov. Whiskies pochádzajú len z tých najzaujímavejších liehovarov z celého Škótska.
■  Writer's Tears Copper Pot – skvelá írska whiskey, ktorá je odporúčaná aj v knihe “101 Whiskeys to try before you die.” Na výber v rôznych darčekových baleniach.
■  Tranquebar Gin – námorný a koloniálny gin s viac ako 400-ročnou tradíciou pre dobrodruhov

Vianočný darček pre gurmánov

■  GinRaw – gastronomický gin z Barcelony, za ktorým stoja štyria naslovovzatí majstri: šéfkuchár, someliér, mixológ a parfumér
■  Dos Maderas – ochutnávkový set PX 5+5 Tasting Experience nájdete aj s jemne voňavým kúskom dreva zo sherry sudu, v ktorom tento španielsky rum dozrieval

Vianočný darček pre fajnšmekrov, ktorí radi skúšajú novinky

■  That Boutique-y Rum Company – tentokrát zase široká ponuka najzaujímavejších rumov z celého sveta
■  Degustačné adventné kalendáre – umožňujú ochutnať 24 rôznych druhov tej najlepšej svetovej whisky, rumu alebo ginu, ktoré nemusia byť u nás dostupné
■  Clairin – chuťovo nevšedný biely “agricole” rum z Haiti nazvaný menom človeka, ktorý ho vyrába a vyrábaný z organicky dopestovanej cukrovej trstiny
■  Transcontinental Rum Line – výnimočný rum napodobňujúci svoju dávnu verziu z čias kolonializmu. Vtedy sa rumy najskôr vyrobili a zreli v tropickom podnebnom pásme a po dlhej, niekoľkomesačnej preprave po moriach a oceánoch postupne dozreli v miernom pásme.

Vianočný darček pre milovníkov Slovenska

■  Bentianna – priam neskutočne lahodný, slovenský medovo-bylinný likér v ručne vyrábanej keramickej fľaši
■  Frndžalica – legendárny slovenský destilát pre nebojácnych, poctivých a čestných chlapov
■  Tatra Tea – slovenský “tatranský čaj” vo svojom typickom ľudovo-ornamentálnom dizajne. Dostupný aj v darčekovom ochutnávkovom sete s miniatúrami.

Vianočný darček pre zberateľov alkoholu a prekrásnych fliaš

■  Foursquare – majstrovský rum z ostrova Barbados. Vyrába sa iba v limitovanom množstve. Patrí medzi investičné rumy, ktoré ak sami nevypijete, o niekoľko rokov ešte hodnotnejšie predáte.
■  Cihuatán – remeselný rum zo Salvádoru so svojskou chuťou a nádherným balením inšpirovaným mayskými legendami
■  GlenAllachie – výborná škótska whisky z regiónu Speyside, za ktorou stojí trojica absolútnych nadšencov na whisky. Inak, Škótska pálenica roka 2019 a víťaz Scottish Whisky Awards 2019​ (Edinburgh) s ​5 medailami získanými v slepom testovaní​!
■  Diamond Doll Vodka – čistá ruská vodka vo fľašiach v tvare ruských bábik matriošiek. V rôznych farbách a ornamentálnych dekoroch priamo na skle.

Tipy na vianočné darčeky pre ženy

Vianočný darček pre mamu

■  A.H.Riise Non Plus Ultra – sladší prémiový rum od vychytenej značky A.H.Riise v troch rôznych edíciách. A najmä v nádhernej brúsenej krištáľovej karafe, ktorú si vaša mama nadšene odloží aj po vychutnaní poslednej kvapky.
■  Gran Duque de Alba – exkluzívne španielske brandy, ktoré zrelo v sudoch po sherry. Dostupné aj v darčekovom sete s karafou.

Vianočný darček pre manželku, frajerku alebo sestru

■  Gin Mare – gin plný chutí celého Stredomoria. Dostupný aj v “chic” darčekových setoch s lampášom, májákom alebo koktejlovým pohárom na stopke.
■  La Hechicera – názov tohto sladšieho rumu v preklade znamená “čarodejka” a odráža podmanivú rozmanitosť svojej krajiny pôvodu - Kolumbie. Dostupný aj v darčekovom koktejl kite na miešanie Mojita.
■  Georgian Legend – výborné víno a brandy z Gruzínska, ktoré vaša obľúbená dáma určite ešte nepila!

Vianočné darčeky pre mladých

■  Darčekové koktejl kity – doprajte slobodným mladým dušiam výborný rum alebo whisky vo vianočnom darčekovom koktejl sete pre miešanie drinkov!
■  KAH Tequila – pravá mexická tequila v morbídnom dizajne fľaše. Ale len dovtedy, kým nezistíte, že je to v skutočnosti milý a krásny dizajn venovaný oslave predkov.
■  Deadhead rum – áno, tentokrát už naozaj morbídnejší dizajn ukrývajúci lahodný a poriadne pirátsky rum.

Chcete vedieť aký ďalší alkohol sa hodí ako vianočný darček? Kliknite na button a pozrite si všetky naše horúce tipy na vianočné darčeky!

Newsletter
Shop roku