/
Lacný alkohol v útrobách ruinových krčiem. V Budapešti sa pije štýlovo

Lacný alkohol v útrobách ruinových krčiem. V Budapešti sa pije štýlovo

2 min.
15. 02. 2019
Lacný alkohol v útrobách ruinových krčiem. V Budapešti sa pije štýlovo
Alkohol a Budapešť jednoducho idú dokopy. Bývalé centrum monarchie je v súčasnosti mestom barov a lacného pitia, z ktorého však neustále dýcha história. Neraz sa počas poriadnej párty v Budapešti môžete prichytiť pri tom, ako pijete pivo v polorozpadnutej krčme.
 
Nočný život v hlavnom meste Maďarska je v neustálom pohybe. Pulzujúce štvrte lákajú skupinky domácich a turistov na tradičné jedlo a najlacnejší alkohol. V týchto ruinách si ho vychutnáte ako pravý Maďar.
 
Szimple Budapest
 

Legendárna Szimpla kert

 

Vôbec prvá ruinová krčma, po maďarsky nazývaná romkocsma, v Budapešti. Nájdete ju v židovskej štvrti a za roky existencie sa stala známym, no, bohužiaľ, aj turisticky obľúbeným miestom. Kultúry však ponúka mnoho.
 
Zatiaľ čo na letnej terase si pozriete nezávislý film, vo vnútri sa bude odohrávať akustický jamming. Zo stien na vás odvšadiaľ kričí nápaditý street art, ktorý si najlepšie vychutnáte s vychladeným pivom a čerstvým jedlom za priateľské ceny.
 

Pivná záhrada Ankert

 

Tento pub, alebo skôr kultúrne stredisko, musí navštíviť každý. V lete sa tu organizujú najrôznejšie eventy od slam poetry až po koncerty undergroundových DJov. Minimalizmus a dobré jedlo tvoria z Anker’t jedno z najviac „must see” miest v Budapešti. Prirátajte k tomu skvelé maďarské pálenky za ešte lepšie ceny a viete, že najbližšie cestujete do Maďarska.
 
Rockoma budapest
 

Kuplung ako stvorený na horúce leto

 

Ďalšia skvelá krčma v ruinách v sebe skrýva naozaj mnoho. Združuje najpestrejšie skupiny umelcov zo všetkých oblastí, ktorí sa môžu v priestoroch kreatívne vyblázniť. Možno aj preto na vás zo stien budú zazerať uletené kresby veľrýb a lustre v tvare medúz.
 
Kuplung je ako stvorený na relax, sledovanie futbalu na obrovskom plátne alebo obyčajné popíjanie na Slovensku stále podceňovaného, no inak skvelého maďarského vína.
 

Cenovo dostupný a kvalitný alkohol

 
 
 
 
V Budapešti sa sústreďujú všetky možné druhy vín, páleniek, ktoré sa skvelo snúbia s výdatnou a ostrou gastronómiou. Tradičnú a jemnú barackpálinku z marhúľ musíte vyskúšať aspoň raz v živote. V kategórií vín zase Maďarsko patrí medzi európske veľmoci a už dávno nie je iba o sladkom tokajskom. Rozmanitosť a tradičná výroba spolu s najlacnejším alkoholom a atmosférou vytvárajú z Budapešti ideálnu letnú destináciu pre pártychtivých foodies.
Odporúčame vám prečítať si aj
Otvorili sme pre vás novú predajňu v Urban Residence v Bratislave
25. 01. 2021
Otvorili sme pre vás novú predajňu v Urban Residence v Bratislave
Od januára 2021 sme pre vás otvorili už druhú predajňu v Bratislave. Nájdete ju v bytovom komplexe Urban Residence na Račianskej ulici 26/D. Priamo v predajni si môžete kúpiť rozmanité druhy alkoholu a nápojov. Predajňa zároveň slúži aj ako výdajné miesto pre vaše internetové objednávky. Ako sa k nám dostanete? Adresa:Urban Residence, Račianska 26/D, 831 02 Bratislava MHD:Električka č. 3 –…
Valentín: 10 tipov na darček pre muža + 10 tipov na darček pre ženu
24. 01. 2023
Valentín: 10 tipov na darček pre muža + 10 tipov na darček pre ženu
Len máloktorý zo Svetových dní je taký obľúbený ako Valentín: Sviatok lásky a deň zaľúbených. Už dávno však neplatí, že je určený výhradne párom. Je to deň, kedy sa čoraz viac otvára aj téma oslavy priateľstva, prejavenia lásky a pozornosti rodine, rodičom a priateľom. Sú to predsa ľudia, ktorí majú v našich srdciach výnimočné miesto. A pretože láska môže mať akúkoľvek podobu, pripravili sme pre…