Valentín: 10 tipov na darček pre muža + 10 tipov na darček pre ženu

Len máloktorý zo Svetových dní je taký obľúbený ako Valentín: Sviatok lásky a deň zaľúbených. Už dávno však neplatí, že je určený výhradne párom. Je to deň, kedy sa čoraz viac otvára aj téma oslavy priateľstva, prejavenia lásky a pozornosti rodine, rodičom a priateľom. Sú to predsa ľudia, ktorí majú v našich srdciach výnimočné miesto. A pretože láska môže mať akúkoľvek podobu, pripravili sme pre vás aj rôznorodé tipy, akým darčekom na Valentína potešiť vašich milovaných.

Fľašou vynikajúceho alkoholu však rozhodne nepokazíte ani tradičný romantický večer vo dvojici. Práve naopak, starostlivý výber fľaše výborne doplní kyticu kvetov, výberovú čokoládu, parfum, šperk aj večeru pri sviečkach. Okrem vína si môžete vychutnať aj moderný miešaný drink alebo rozohriať sa pri poháriku rumu. Aký teda vybrať alkohol na Valentína? Čítajte ďalej a inšpirujte sa našimi tipmi!

10 tipov na valentínsky darček pre muža

Ak chcete prejaviť pozornosť mužovi, ktorý má vo vašom živote výnimočné miesto, povedzte to rovnako výnimočným alkoholom. Nižšie pre vás vyberáme niekoľko mimoriadne zaujímavých tipov. Ešte viac ich však nájdete tu.

Valentínske darčeky pre mužov

Chairman's Reserve Vintage 2009 – inauguračné Vintage 2009 vydanie od Chairman's Reserve. Zmes dvoch destilátov od St. Lucia Distillers, jeden vyrobený v medenom John Dare kotli a druhý v stĺpcovom Coffey kotli. Ideálny darček pre muža, ktorý má po vašom boku už roky svoje pevné miesto.

Set 3 námorných rumov od A.H. Riise – odkaz na prítomnosť, budúcnosť aj minulosť Dánskeho kráľovského námorníctva. Rumový darček, ktorý nadchne každého muža. 

GinRaw Gastronomic Gin – gastoronomický gin z Barcelony vytvorený dvojicou podnikateľov a 4 naslovovzatými majstrami: šéfkuchárom, someliérom, mixológom a parfumér,om ktorí do ginu zapracovali výraznú dávku vlastného perfekcionizmu.

Puerto de Indias Classic – Skvelý španielsky gin, ktorý bol destilovaný pomocou 130-ročných Copper Stills. Má prenikavú citrusovú chuť, s tónmi živice, borievok a korenia. Tento osviežujúci gin dodá každému kokteilu mimoriadne zaujímavý nádych.

Legend of Kremlin Red & Gold – ruská vodka filtrovaná cez kvalitné filtre z mramoru, striebra a platiny. Zabalená v pútavom knižnom obale ako z románu od Dostojevského.

Mamont Vodka – vodka pochádzajúca z ďalekej Sibíri vo fľaši v tvare mamutieho kla. Veľa hovoriaci darček pre neochvejného muža s povahou lovca. 

Valentínsky darček pre muža: Mamont Vodka

Gran Duque de Alba XO – španielske brandy nesúce meno aristokrata. Veľmi staré a veľmi uznávané. A veľmi výnimočné.

Chateau Rúbaň Alibernet – suché, zvodné víno s bordovo-fialovým odtieňom. Plné chuti sladkého maku, prezretých višní a trniek, džemu z čiernych ríbezlí a decentnej vanilky.

Hamsik Prosecco Treviso DOC Extra Dry – svieže, ľahké a harmonické prosecco s vôňou zrelých jabĺk a citrusových plodov. Áno, sú to fľaše s vínom a menom slávneho slovenského futbalistu. Ideálny darček pre tých, ktorí víno milujú rovnako ako futbal (a vás).

A.H. Riise Rum Cream Liqueur – pre mužov, ktorí síce sú, ale nie až takí veľkí fanúšikovia alkoholu. No o to radšej majú sladkosti! Tento likér je vyrobený zo skutočného vintage rumu a čerstvej smotany.

10 tipov na valentínsky darček pre ženu

Čo poteší ženu? Náš valentínsky výber je zmesou kvetín, šťavnatého ovocia a produktov, ktoré kvalitou získali ak nie medailu, tak aspoň široké uznanie. Povedzte žene svojho života, že je výnimočná. Výber vám pôjde opäť o niečo ľahšie s najzaujímavejšími tipmi od našich dámskych kolegýň. Ešte viac našich tipov na valentínsky darček pre ženu nájdete tu.

Valentínske darčeky pre ženy

Santos Dumont XO Gewürztraminer – sladký brazílsky rum, ktorý zrel v sudoch po víne Tramín červený. Jeho chuť pripomína balansovanie medzi zamatovou sladkosťou a komplexnou chuťou korenín.

A.H. Riise Non Plus Ultra Ambre d'Or Excellence – úžasný rum v ešte krajšej fľaši s brúseného skla so sklenenou zátkou. Vytvorený z úcty k Francúzom a ich majstrovskej schopnosti vytvárať víno, bez ktorého by kvapky tohto rumu neboli také skvelé.

Whitley Neill Rhubarb & Ginger Gin – v tomto gine je niečo veľmi módne, a zároveň pokojné, tradičné a rodinné. Je to rebarborovo-zázvorový gin inšpirovaný chuťami pokojného anglického života na vidieku. Perfektný pre miešanie Gin&Tonicu pre vašu drahú.

Cubical Kiss – hlavnou prísadou toho ochuteného ružového ginu je Budhova ruka, aromatické a veľmi módne ázijské ovocie. V tomto prípade doplnené aj o jahody, čučoriedky a maliny, ktoré tomuto ginu dodávajú romantickú ružovú farbu.

Valentínsky darček pre ženu: Gin Cubical Kiss

Diamond Doll Strieborná – pravá ruská vodka v dizajnovej zberateľskej fľaši v tvarej ikonickej ruskej bábiky matriošky. Pol fľaše je v krásnom striebornom šate a polovicu tvorí ornamentálne dekorované sklo. Skvelá vodka v skvelej fľaši pre vašu zberateľku!

Mozart Chocolate Strawberry – lahodný rakúsky likér s osviežujúcou sladkou príchuťou bielej čokolády a jahôd. Je vytvorený pomocou najkvalitnejšieho cukru, čerstvej smotany, kakaového masla, prírodnej vône čerstvých jahôd a bourbon vanilky, ktorá je zmiešaná s vysoko kvalitným destilátom.

Levanduland Levanduľový likér – vraví sa, že 90 % levanduľu miluje a 10 % nenávidí. Ak má tá vaša čo len jednu drobnú vec s motívom levandule, vedzte, že ten likér pochádzajúci z levanduľových záhonov na Záhorí ju mimoriadne poteší.

The Irishman Irish Cream – lahodné spojenie whisky a smotany, ktoré získalo dve medaily zo San Francisca. Jednoducho, to najlepšie pre vašu milovanú!

Pereg Rubinus Rosé – svieže a ľahké ríbezľové víno s dielne slovenského vinárstva Pereg. Pestované v sadoch s BIO certifikátom.

Miluron Cuvée Čučoriedka & Arónia – netradičné ovocné víno vyrobené z aromatickej a veľmi sladkej odrody americkej čučoriedky a trpkej arónie. Exkluzívne, ktoré nadchne aj milovníčky zdravého životného štýlu.

Newsletter
Shop roku