/
Umiki: Oceánom vyladená whisky z krajiny vychádzajúceho slnka!

Umiki: Oceánom vyladená whisky z krajiny vychádzajúceho slnka!

2 min.
18. 08. 2022
Umiki: Oceánom vyladená whisky z krajiny vychádzajúceho slnka!

Japonsko je krajina plná krásnej architektúry, kultúry, histórie no najmä exkluzívnych kúskov whisky, rumov a koňakov. V tomto prípade vám prinášame unikátnu blended whisky z ďalekej Ázie, ktorá vám zaručene roztancuje chuťové poháriky a rozochveje zmysly. 

Umiki

Japonská whisky Umiki na pláži

Kde inde ako v Japonsku mohol vzniknúť nápad vytvoriť whisky pomocou oceánskej vody? Áno presne tak, slanej vody z mora! Nie len že ide o výnimočnú whisky ale aj o celosvetovú hviezdu, vďaka obrovskému množstvu získaných ocenení a medailí.

Nejde však o len tak obyčajné ocenenia. Umiki sa zúčastnila v niekoľkých celosvetovo významných súťažiach, kde získala zlato, ako napríklad The Spirits Business, Sip Awards, Las Vegas Global Spirit Awards, International Spirits Challenge, World Spirits Award, San Francisco World Spirits Competition, Women's Wine & Spirits Awards a tak ďalej.

Ocenenia Japonskej whisky Umiki

Ide o dokonalé spojenie japonskej zručnosti, mora a lesa v jednoduchej fľaši s minimalistickým dizajnom. Etiketa pripomína kmeň stromu obklopený rozvírenými vlnami. Názov vznikol spojením slov „UMI“ (oceán) a „KI“ (strom).

Je vyrobená pomocou odsolenej morskej vody a sladových whisky, ktoré boli následne zmiešané a uložené do japonských borovicových sudov. Ide o udržateľnú whisky bez filtrácie chladom s vysokým 46 % obsahom alkoholu.

Má krásnu jantárovú farbu pripomínajúcu zlato-hnedú kôru borovice. Pripravte sa na mimoriadne živú morskú vôňu s tónmi medu, obilia a pečiva, ktorá dokonale doladí príjemnú chuť červeného ovocia, kvetov a sladkého drievka.

Pokiaľ chcete navštíviť oficiálnu stránku a dozvedieť viac, stačí kliknúť na odkaz www.umikiwhisky.com.

Už z nadšenia neviete vydržať a túžite po objednaní? Po kliknutí sem budete presmerovaný na našu stránku, kde si túto dobrotu môžete objednať.

Umiki Whisky 0,5l
4589858890880
0.5 l
46 %
Posledné 4 kusy
Osobný odber v 3 predajniach3 predajne
Posledné 4 kusy
Osobný odber v 3 predajniach3 predajne
42,90 €
Odporúčame vám prečítať si aj
6 tipov na írsku whiskey, ktorú si na Deň sv. Patrika nesmiete nechať ujsť
16. 03. 2021
6 tipov na írsku whiskey, ktorú si na Deň sv. Patrika nesmiete nechať ujsť
Každoročne sa 17. marec, Deň sv. Patrika, považuje za jeden z najvýraznejších sviatkov. Írske puby praskajú vo švíkoch a mimo obdobia pandémie koronavírusu ho po celom svete sprevádzali veselé sprievody zeleno odetých ľudí. Ulice sa plnia ľudmi oblečeným v zelenom, v prevlekoch za leprikonov (drobných írskych škriatkov nosiacich šťastie), všade sa objavujú lístky ďateliny a znie tradičná…
Glen Scotia: Dve najväčšie svetové ocenenia v jeden rok
11. 01. 2022
Glen Scotia: Dve najväčšie svetové ocenenia v jeden rok
Glen Scotia je známa škótska značka whisky, ktorá bola založená v roku 1832. Ide o jednu z najmenších whisky destilériek v Škótsku, no aj napriek tomu dokázala dosiahnuť niečo neuveriteľné! Prvýkrát v histórii získala jedna destilérka dve najvyššie možné ocenenia zo sveta whisky. Značka Glen Scotia História tejto značky začína v roku 1832 na juhozápade Škótska. Vo veľmi krátkej dobe si…