Tajomstvo značky Bols

Metropola Holandska je v mnohých ohľadoch vskutku jedinečným mestom. Vďaka svojej tolerancii, slobode a uvoľnenosti sa označuje aj ako mesto sexu, drog a rock’n’rollu, avšak táto charakteristika je len jednou z mnohých, ktoré by sa o Amsterdame dali povedať. Je totiž tiež mestom múzeí, predstavujúce zbierky najlepších holandských a svetových umelcov.

 Je aj mestom, kde v roku 1575 si Lucas Bols otvoril malú pálenicu spolu so svojou rodinou. Ich zvedavosť a poznatky z oblasti výroby destilátov túto rodinu viedli k neustálemu objavovaniu nových chutí. Starostlivo vyberali tie najlepšie prísady a vytvárali originálne recepty, ktoré si dodnes zachovali svoje tajomstvá. 

Viac ako štyri storočia sa ich skúsenosti uchovali v produktoch Bols. V dnešnej dobe navyše značka úzko spolupracuje s profesionálnymi barmanmi z celého sveta a úspešne prispôsobujú staré recepty s trendmi dnešnej doby. 

Širokú škálu variantov Bols likérov možno rozčleniť do vybraných kategórií na základe vstupných surovín a spôsobu výroby. Ovocné likéry (nazvané väčšinou podľa prevládajúceho použitého ovocia), tzv "krémy" (s obsahom cukru min. 28%), likéry jadrové (na báze kôstkovín a jedlých jadier), likéry bylinné (s prísadami vybraných druhov bylín a korenín) a takzvané "emulzné "likéry. Konzumácia je u likérov veľmi rôznorodá, ale predovšetkým ako súčasť miešaných nápojov. 

The House of Bols

V roku 2007 otvorili na počesť tejto značky v srdci Amsterdamu “The House of Bols Cocktail & Genever Experience”, ktoré každoročne navštívi viac ako 50,000 návštevníkov z celého sveta, aby zažili jedinečnú interaktívnu prezentáciu o vzniku tejto značky a jej vplyve na svet koktailov.

Pri vstupe Vám okrem lístkov a audioguida, dajú aj malú fľaštičku s tajomnou zmesou s odporučením, že ju máte vypiť až pri vstupe do špeciálnej psychadelickej miestnosti počas prehliadky.

 

Počas prehliadky máte možnosť sa zoznámiť s celým procesom tvorby likéru a doslova precítiť jednotlivé prísady a arómy z ktorých sa likéry vyrábajú.

V polovici prehliadky sa dostanete do miestnosti s tromi dverami, vstúpite do tmavej miestnosti v ktorej je tma a zrkadlo. Hlas Vás vyzve, aby ste vypili fľaštičku, ktorú ste dostali pri vstupe a šou začína.

Na konci prehliadky Vás čaká štýlový bar, kde Vám namiešajú vynikajúce koktaily podľa vlastnej receptúry skúsení barmani. Prvý koktail je v cene vstupu a ďalšie si môžete objednávať cez interaktívny automat  za veľmi príjemné ceny v rámci Amsterdamu. Vyskúšali sme postupne viacero chutných koktailov podľa originálnej receptúry.
Všetky recepty je možné nájisť na
https://bols.com/cocktail-recipes

 

 

Newsletter