/
Mozart: Sladká odmena pre šibačov

Mozart: Sladká odmena pre šibačov

3 min.
28. 03. 2023
Mozart: Sladká odmena pre šibačov

Pomaly sa k nám blíži Veľká noc, ktorú sprevádzajú šibači, oblievanie vodou, zdobenie kraslíc a oslavy. Veľká noc je najvýznamnejší kresťanský sviatok, ktorý je oslavou zmŕtvychvstania Ježiša Krista v spojení s dlhoročnými tradíciami a symbolmi ako baránok, vajíčko, zajačik alebo ručne pletený korbáč.

Najdôležitejšie je však stretnutie sa s blízkymi, rodinou. Chceli by ste niečím zaujať alebo vyskúšať nejakú zmenu? Máme pre vás lahodné riešenie z rakúskeho mesta Salzburg.

Čokoládové likéry Mozart

Mozart je jedinečná rakúska značka, ktorá spája dve najlepšie veci: čokoládu a alkohol. Už viac ako 60 rokov sídli likérka Mozart v rakúskom meste Salzburg, kde sa narodil jeden z najznámejších a najlepších hudobných skladateľov Wolfgang Amadeus Mozart alebo celým menom Joannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart.

Rovnako ako aj hudba Mozarta, tak sa aj chuť týchto likérov vyznačuje najvyššou kvalitou a láskou k detailom. Likérka a jej produkty získali niekoľko medzinárodných ocenení za svoju kvalitu a chuť. Posledné z nich získala na International Wine & Spirit Competition v roku 2020.

Práve preto sme hrdí na to, že si nás značka Mozart vybrala za svojho hlavného distribútora pre Slovenskú republiku.

Jedna fľaška = 10-tky možností

Vďaka vysokokvalitným ingredienciám a vyváženej príjemnej chuti môžete použiť likéry Mozart na čokoľvek, či už ide o dezerty, bábovky, koláče, kokteily, torty alebo ho môžete klasicky naliať do pohárika a vypiť.

Značka ponúka univerzálne príchute ako, Cream, White, Dark, Coffee, Strawberry a Pumpkin SpicePokiaľ si chcete pripraviť aj vy váš drink alebo dezert, tak na inšpiráciu odporúčame oficiálnu stránku www.mozartchocolateliqueur.com, na ktorej nájdete veľké množstvo návodov. Nižšie nájdete šesť fantastických receptov na „čokteily“. V našej ponuke nájdete produkty Mozart spolu s cupcake pohármi, ktoré môžete vidieť nižšie.

CHOCOLATE COCONUT CAKE

Ingrediencie na 4 drinky:

■  6 cl Mozart Chocolate White likér
■  3 cl kokosového likéru
■  3 cl mlieka

Všetky ingrediencie pretrepte s kockami ľadu v šejkri a sceďte do pohára. Ak chcete pohár ozdobiť, najskôr ponorte okraj pohára do cukrového sirupu a potom do mletých (pražených) kokosových vločiek.

CHOCOLATE TIRAMISU

Ingrediencie na 4 drinky:

■  10 cl Mozart Chocolate Cream likér
■  2 cl studeného Espressa
■  3 lyžice Mascarpone

Pretrepte všetky ingrediencie s kockami ľadu v koktejlovom šejkri a sceďte do pohára. Na dekoráciu použite šľahačku a kakao.

ESPRESSO CARAMEL BROWNIE

Ingrediencie na 4 drinky:

■  8 cl Mozart Chocolate Coffee likér
■  4 cl smotany so štipkou vanilkového cukru
■  2 čajové lyžičky karamelu
■  1 čajová lyžička kakaa

Všetky ingrediencie nalejte do koktailového šejkra a dobre pretrepte, kým sa karamel a kakaový prášok úplne nerozpustia. Pridajte kocky ľadu a znovu dobre premiešajte. Následne nápoj sceďte do pohára na espresso. Ako dekoráciu použite mletú zrnkovú kávu.

STRAWBERRY CHOCOLATE MUFFIN

Ingrediencie na 4 drinky:

■  6 cl Mozart Chocolate Strawberry likér
■  3 cl vaječného likéru
■  9 lyžíc malinového jogurtu

Pretrepte všetky ingrediencie s kockami ľadu v šejkri. Ak chcete pohár ozdobiť cukrovým okrajom, najprv okraj pohára ponorte do cukrového sirupu a potom do červeného cukru. Preceďte do pohára a polejte šľahačkou. Nakoniec na šľahačku položíte jahodu.

PUMPKIN CHOCOLATE CHEESECAKE

Ingrediencie na 4 drinky:

■  8 cl Mozart Chocolate Pumpkin Spice likér
■  2 cl javorového sirupu
■  6 lyžíc jogurtu

Pretrepte všetky ingrediencie s kockami ľadu v šejkri. Ponorte okraj pohára do cukrového sirupu a potom do zmesi nasekaných sušienok, tekvice a semiačok. Sceďte čokoládu do pohára a dozdobte mletým muškátovým orieškom.

PEANUT BUTTER BROWNIE

Ingrediencie na 4 drinky:

■  12 cl Mozart Chocolate Dark likér
■  2 cl mlieka
■  3 čajové lyžičky arašidového masla

Pretrepte všetky ingrediencie s kockami ľadu v šejkri. Kokteil dvakrát preceďte do pohára a ozdobte mletými arašidmi.

Veľkonočné zľavy

Produkty Mozart nájdete aj na našom webe, na ktorý budete presmerovaný po kliknutí sem. Samozrejme, že sa môžete tešiť aj na rôzne zľavnené produkty až do -10%! Vychutnajte si počas Veľkej noci poriadnu dávku sladkých čokoládových likérov. Na zdravie!

Odporúčame vám prečítať si aj
Baileys: Ako sa vyrába likérové potešenie nielen pre ženy?
19. 04. 2019
Baileys: Ako sa vyrába likérové potešenie nielen pre ženy?
Kedysi dávno bol liek na upokojenie žalúdka zmiešať whisky a smotanu. Tento mix však chutil dobre len vtedy, ak ste ho rýchlo vypili. Čo stojí za tým, že z osvedčeného babského receptu vznikol Baileys, jeden z najchutnejších likérov na svete?   Baileys je pomerne mladý nápoj, ktorého príbeh sa začal písať v roku 1973. V roku 2007 sa už predala miliarda fliaš tohto lahodného likéru. Myšlienka na…
Tajomstvo značky Bols
30. 06. 2019
Tajomstvo značky Bols
Metropola Holandska je v mnohých ohľadoch vskutku jedinečným mestom. Vďaka svojej tolerancii, slobode a uvoľnenosti sa označuje aj ako mesto sexu, drog a rock’n’rollu, avšak táto charakteristika je len jednou z mnohých, ktoré by sa o Amsterdame dali povedať. Je totiž tiež mestom múzeí, predstavujúce zbierky najlepších holandských a svetových umelcov.  Je aj mestom, kde v roku 1575 si Lucas Bols…