/
Nech sa páči, vstúpte. Víta vás slávny koňakový dom Rémy Martin

Nech sa páči, vstúpte. Víta vás slávny koňakový dom Rémy Martin

3 min.
12. 03. 2019
Nech sa páči, vstúpte. Víta vás slávny koňakový dom Rémy Martin
Prehliadka tohto slávneho miesta je u mnohých považovaná za cestu do srdca dokonalosti. Predstavíme si koňakový dom Rémy Martin, jeho tradíciu a pozrieme sa na to, prečo je taký unikátny. Tiež si ukážeme, ako vyzerá prehliadka, ktorá v sebe spája výnimočné druhy koňakov.
 
Rémy Martin je domovom jedného z popredných výrobcov koňaku vo Francúzsku. Za jeho históriou stojí rodina obchodníkov s vínom, ktorá ju začala písať takmer pred tristo rokmi. Počas tejto doby poháňala päť generácií jediná myšlienka. Jej cieľom bolo zachytiť podstatu koňaku. Od roku 1724 viedla rodinu obchodníkov silná túžba po poznaní, vďaka ktorej je Rémy Martin postavený na zručnostiach, vyvinutých v srdci regiónu Cognac.
 

Rodinný podnik, ktorý zmenil svet koňaku

 
 
 
 
Na začiatku stál jeden muž menom Rémy Martin. Bol prvým prezidentom rovnomennej firmy, ktorý navždy zmenil svet koňaku. Inovatívnym myslením vylepšoval svoje remeslo celý život a zastavil sa iba tesne pred smrťou, vo veku 75 rokov. Vedenie firmy prechádzalo od syna až po vnuka a vždy zostávalo v rodine.
 
V roku 1870 prebral firmu Rémy Martin IV., ktorý sa zameral na vývoz koňaku najmä do Číny. Okrem toho vytvoril logo Rémy Martin, aby všetci na svete mohli okamžite rozoznať ich rodinnú značku. Neskôr začal dom využívať exkluzívne hrozno z regiónov Grande a Petite Champagne. Preslávilo sa ako zmes Fine Champagne, uznávaná za svoju drahocennú kvalitu.
 
 

Výnimočná prehliadka, na ktorú nezabudnete

 
 
 
 
Dnes môžu miesto, kde sa zrodil legendárny koňak, navštevovať ľudia z celého sveta. Dom Rémy Martin vás uchváti svojou atmosférou, ktorú tvoria medené
liehovary, tlmené svetlo a ticho v pivniciach, kde dozrieva koňak, v stovky rokov starých dubových sudoch. Čakajú na vás vinice, história, obrovské dedičstvo značky a tiež skvelé jedlo.
 
Krásu historického miesta dopĺňa ukážka starých výrobných techník či potešenie z rituálu degustácie koňaku. V spoločnosti Rémy Martin sa nachádza zhruba 22 miliónov litrov koňaku zrejúceho v sudoch. Ten začína na 70 % alkoholu, z ktorého sa každý rok odparia asi 3 % až do cieľového stavu 40 %, pri ktorom je koňak Rémy Martin stále vysoko horľavý. Ide o náročný a veľmi nákladný, dlhotrvajúci proces, ktorý je pre značku charakteristický.
 

Bohatstvo skrývajúce sa v stvoky rokov starých priestoroch

 
 
 
 
Najväčším klenotom domu Rémy Martin je koňak Louis XIII, uložený osobitne v rôznych sudoch, kde zreje 40 až 100 rokov. Má harmonickú vôňu, plnú chuť a jantárovú farbu. Je vyrobený podľa receptu z roku 1874 a skladá sa výlučne z tej najkvalitnejšej zmesi Grande Champagne. Louis XIII v sebe spája to najlepšie, čím sa značka Rémy Martin zapísala do dejín. Preto je právom považovaný za kráľa koňakov.
 
Svoje osobité čaro majú aj tmavo ladené pivnice, kde počas prehliadky dostane slovo majster. Ten plní na prvý pohľad bežné úlohy, ktoré sú však kameňom života domu Rémy Martin. Musí zachovávať tradície a zabezpečiť bezchybnú kvalitu koňaku.
 
Celá prehliadka domu je ladená tak, aby vo vás zanechala nezabudnuteľné pocity. Dotkne sa vás duch histórie a objavíte silu jednej z najstarších značiek, pre ktorú je kvalita a tradícia na prvom mieste.
Odporúčame vám prečítať si aj
Nechajte vyniknúť chuť koňakov. Zistite, ako pripraviť exkluzívne miešané nápoje
11. 06. 2019
Nechajte vyniknúť chuť koňakov. Zistite, ako pripraviť exkluzívne miešané nápoje
Vodka, rum, tequilla – destiláty, ktoré obľubujú hlavne mladšie ročníky. Keď sa však povie koňak, automaticky nám napadne elegancia, noblesa, štýl. Niektorí jeho výrobcovia však hľadajú spôsob, ako si na svoju stranu získať aj mladších zákazníkov. A tak vznikajú rôzne miešané nápoje z koňaku. Myslíte si, že je to hriech? Maurice Hennessy, člen rodiny, ktorá založila jednu z najstarších koňakových…
Prekvapivá írska história. Čo sa skrýva za koňakom Hennessy?
03. 01. 2020
Prekvapivá írska história. Čo sa skrýva za koňakom Hennessy?
Dnes sa pozrieme na cestu tohto obľúbeného nápoja. Na to, ako sa dostal až do aristokratických kruhov, kde bol mimoriadne žiadaný. Okrem toho ozrejmíme jeho korene a vplyv írskej histórie na celkový vývoj značky. Keď sa niekto zamýšľa nad ikonickou značkou, ktorá má ducha, Hennessy musí byť na vrchole tohto pomyselného zoznamu. Spomína sa v televízii, hudbe, na internete, vo filmoch a v podstate…