18.08. 2022
MAEN The Perfect Circle Whisky: Japonské umenie spojené s moderným dramom

Japonsko má veľmi dlhú históriu, ktorú sprevádzajú známi a zruční umelci. Do sveta alkoholu táto krajina priniesla mnoho exkluzívnych a netradičných kúskov whisky, koňaku i rumu. V tomto článku objavíte neobyčajnú whisky Maen spojenú s tradičným umením a minimalizmom.

MAEN The Perfect Circle Whisky

Viacero MAEN The Perfect Circle Whisky

Pri pohľade na logo nachádzajúce sa na fľaši a krabičke si ihneď spomeniete na film Arrival, kde vedci pomocou kaligrafie dokázali komunikovať s mimozemšťanmi. Logo pre whisky Maen vytvorila vlastnoručne japonská umelkyňa Juju Kurihara, ktorá sa začala učiť kaligrafiu už vo veku 13 rokov.

Tento „kruh“ je formálne napísane ensō! Ide o posvätný symbol v zen budhizme, ktorý znamená kruh alebo spolupatričnosť. Tradične sa kreslí iba jedným ťahom štetca ako meditatívna prax, ktorá uvoľňuje myseľ a umožňuje telu tvoriť. Akonáhle je ensō nakreslené, už ho nesmiete zmeniť. Predstavuje charakter osoby, ktorá ho nakreslila.

Japonská MAEN The Perfect Circle Whisky

Whisky pochádza z mesta Takacho, ktoré je známe výrobou najlepšieho ryžového vína. Ide o prémiový blend prezývaný ako „skvelý moderný dram“. Bola vytvorená zo sladových a obilných whisky, ktoré boli destilované až 3-krát pomocou Copper Pot a zreli 3 až 5 rokov v amerických ex-bourbon sudoch z bieleho dubu.

Pripravte sa na osviežujúcu ovocnú vôňu plnú citrusov, vanilky a sladkého drievka, ktorú sprevádza jemne korenistá chuť s tónmi medu, pražených mandlí a čerstvých marhúľ. Má pôvabnú jantárovo-oranžovú farbu, ktorá pripomína západ slnka (Golden hour).

Ak sa vám už zbiehajú sliny a túžite ju ochutnať, stačí kliknúť sem a budete presmerovaný na našu stránku, kde si tento skvost môžete objednať.

Newsletter