Láskyplné spojenie rumu a vína: Matusalem Insolito

Čoskoro je tu opäť najromantickejší sviatok roka. Valentín je milou príležitosťou pre romantické rande, ale aj dámsku jazdu alebo valentínsku párty s priateľmi pri dobrom drinku. A my pre vás máme tip na drink, ktorý perfektne podčiarkne nežne ladenú atmosféru!  

Matusalem Insolito: Prvý ružový rum na svete

O rume Matusalem ste už určite počuli (písali sme o ňom napríklad aj tu). Značka, ktorá sa pýši produktom s titulom "koňak medzi rumom" prišla pred nejakým časom aj s limitovanou edíciou rumu, ktorý by ste pohľadom nerozoznali od fľaše ružového vína. Je to naozaj len zdanie a šikovný dizajn, ktorý ukrýva prvý ružový rum na svete.

Matusalem Insolito Wine Cask: The First Pink Rum

Limitka sa volá Matusalem Insolito. Insólito (v španielskom, francúzskom a talianskom preklade) vyjadruje niečo raritné, nezvyčajné a posúvajúce hranice. Jeho autorkou je Cynthia Vargas, master blenderka značky Matusalem, ktorá sa inšpirovala ružovými vínami z francúzskeho regiónu Provance.

Matusalem Insolito: Cynthia Vargas

Rum bol po zmiešaní prefiltrovaný cez drevené uhlie a následne ďalšie tri roky dozrieval systémom solera v sudoch po víne Tempranillo, ktoré už aj tak dobrej chuti rumu dodalo osobitný šarm. Jednoducho láskyplné spojenie dominikánskeho rumu a vína. Výsledkom je priekopnícky rum, z ktorého bolo vyrobených len 8000 fliaš. 

Farba: krištáľová s lososovo ružovými odleskami
Vôňa: exotická, hrozno, melasa, ananás, dub, škorica
Chuť: ľahká, mierne sladká, grilované ovocie, taníny
Záver: stredne dlhý, ananás, korenie, víno, dub

Recepty na 3 valentínske drinky s Matusalem Insolito 

Ako si najlepšie vychutnať ružový rum? Spôsobov je viacero. Pripravili sme pre vás 3 tipy na jednoduché drinky, ktoré zvládnete namiešať aj doma a ohúriť tak svoju spoločnosť. Ešte lepšou správou je, že okrem Valentína sa vďaka svojej jednoduchosti, ľahkej a sviežej chuti výborne hodia aj na leto. Tu sú:

#1 Rondine Insolito

Rondine Insolito: Valentínsky koktejl s ružovým rumom Matusalem Insolito

V šejkri pretrepeme rum Matusalem Insolito, citrónovú šťavu sirup a ľad. Prelejeme do pohára, ktorý si ideálne vopred predmrazíme v mrazničke. Dolejeme ružovým šampanským. Na záver ozdobíme lupeňmi ruží.

≠2 Spritzolito

Spritzolito: (Nielen) valentínsky rumový koktejl s Matusalem Insolito

Jednoduchý drink, ktorý zvládnu aj tí, ktorí doma bežne drinky nemiešajú. Dostane vás svojou jednoduchosťou, no zároveň nežne pohladí všetky zmysly. 

  • 50 ml ružového rumu Matusalem Rum Insolito 
  • 50 ml prosecca
  • 200 ml ružového toniku Thomas Henry Wild Berry alebo Thomas Henry Cherry Blossom
  • 4 kocky ľadu
  • čučoriedky na ozdobu

Na tento drink si pripravte pohár určený na burgundské víno. Do pohára dáme ľad a Matusalem Insolito. Dolejeme proseccom a kvalitným tonikom od Thomas Henry. Premiešame, aby sa ingrediencie prepojili. Na záver ozdobíme čučoriedkami.

#3 A čo tak vychutnať si ružový rum Matusalem Insolito len tak?

Ružový rum Matusalem Insolito

Ak nie ste priaznivci koktejlov, romantickú valentínsku náladu určite nepokazíte ani vtedy, ak si tento nežne pôsobiaci rum vychutnáte priamo z pohárika. Oficiálne sa totiž Matusalem Insolito odporúča podávať v pohári spolu bobuľovým ovocím (hroznom, čučoriedkami, ríbezľami a černicami). Len tak, bez vody alebo ľadu pri izbovej teplote. A to si jednoducho nemôžete nechať ujsť. Na zdravie!

Newsletter
Shop roku