CocktAil: Spúšťame videoseriál o koktejloch vytvorených s pomocou AI a profesionálneho barmana

Začíname úplne nový seriál s video tutoriálmi na miešanie koktejlov a drinkov. Uznávame, že podobných projektov a receptov na koktejly už existuje veľmi veľa. Chceli sme pre vás vytvoriť taký, ktorý kráča s modernou dobou, ponúkne nevšedný zážitok a aj prísady použité do drinkov budú ľahko dostupné.

Preto sme sa do kreatívneho procesu rozhodli zapojiť umelú inteligenciu.
A nie jednu, ale rovno štyri.

Pozrite si prvé video: Začíname s CoctAilom

Zaujíma vás, aký koktejl vlastne naša AI Ema vymyslela? Už teraz si ho môžete pozrieť v úvodnej časti nového video seriálu CoctAil:

Tak čo vy na to, zaujal vás? Ema vyhodnotila, že reakcie testovaných subjektov na jej koktejl boli nadpriemerné. Ďalšie videá budeme postupne pridávať na náš YouTube, Instagram a TikTok. Ak ste zvedaví ako to bude pokračovať a na čo všetko sa môžete tešiť, nezabudnite potvrdiť odber a dať nám follow na sociálnych sieťach.

Backstage: Ako sme to celé urobili?

Umelú inteligenciu (AI) sme zapojili do procesu tvorby prakticky hneď, ako tento nápad vznikol. Rozhodli sme sa rovno využiť aktuálne mimoriadne populárny ChatGPT. Jeho prvými úlohami bolo vymyslieť názov celej video série, recept prvý kokteil a aj jeho názov. Následne sme pomocou Midjourney vytvorili hlavnú tvár série, ktorá dostala krásne meno Ema. Stačilo už len rozpohybovať jej tvár a požiadať ju, aby narozprávala text, ktorý hovorí vo videu. S tým nám po technickej stránke pomohli špecializované aplikácie D-ID a Narakeet.

Toľko k technickej časti. AI úžasná technológia, ktorá vie vymyslieť zaujímavé koktejly. Zručný pár živých rúk a s tým súvisiace remeslo nahradiť nedokáže. A tak sme si do seriálu pozvali aj vychádzajúcu barmanskú hviezdu Milan Klokočka(môžete ho nájsť na Instagrame)aby Emine drinky pripravil a odprezentoval. 

Milan Klokočka pre Svet Nápojov

Newsletter