30.09. 2022
Rum
Carúpano: Medzinárodný deň kávy

Túto sobotu, 1. októbra, je Medzinárodný deň kávy, ktorý je dokonalou príležitosťou stretnúť sa s vašimi blízkymi a porozprávať sa pri šálke dobrej kávy.

Takmer každý z nás ma rád kávu a často ju popíja. Práve preto neexistuje inovatívnejší spôsob osláviť Medzinárodný deň kávy, ako so špeciálnou ingredienciou! Určite sa pýtate, čo má spoločný rum značky Carúpano s kávou? Na túto otázku vám veľmi radi odpovieme.

Značka Ron Carúpano má za sebou už viac ako 260-ročnú históriu vo výrobe rumu, ktorá začala, keď sa španielsky kapitán zamiloval do venezuelských pobreží. Práve preto sa v destilérke rozhodli osláviť magické spojenie španielsko-karibských koreňov pomocou prvého známeho venezuelského nápoja Carajillo, ktorý je vytvorený zo zmesi rumu a kávy.

V Carúpano sa rozhodli reinterpretovať Carajillo, aby vytvorili spolu s venezuelskou kávovou asociáciou Carupanillo. Ide o drink, ktorý je dokonalým spojením medzi výraznými vôňami kávy, slanými dotykmi Carúpana a nezameniteľným korením exotického Karibiku.

Nápoj Carupanillo

Príprava tohto rumovo-kávového drinku je mierne náročná no pôžitok z finálneho produktu stojí určite za to! 

Ako prvé si budete musieť pripraviť „infúziu“:
■ 500 ml horúcej vody
■ 5 kusov semienok kardamónu
■ 1 kus semienka guayabita
■ 1 kus badiánu

Korenie lúhujte vo vode 4 minúty. Následne odstráňte semienka z vody a pridajte kryštálový cukor. Na záver všetko premiešajte a nechajte odstáť.

Ako ďalšiu vec budete potrebovať „základ kávy“, ktorý je veľmi jednoduchý. Do 500ml horúcej vody pridáte 30 gramov ľubovoľnej mletej kávy a necháte odstáť 4 minúty.

Teraz je už len na vás či si vyberiete pripraviť teplú alebo studenú kávu. Každopádne vám tu dáme oba recepty.

Príprava studeného Carupanilla:

■ Veľa ľadu
■ 90ml infúzie
■ 30ml rumu Carúpano 12 alebo 18
■ 90ml čiernej kávy v americkom štýle

Na výzore kávy sa dá  poriadne vyhrať. Určite to skúste aj vy a prejavte svoju kreativitu!

Príprava horúceho Carupanilla:

■ 30ml infúzie
■ 45ml rumu Carúpano 12 alebo 18
■ 30ml čiernej kávy v americkom štýle

Na záver môžete dozdobiť šľahačkou a zrnkami kávy alebo lístkom mäty.

Stavím sa, že vám po prečítaní a pozretí fotiek už tečú sliny! Pokiaľ máte záujem skúsiť tento nápoj, stačí kliknúť sem a môžete si jednoducho z nášho e-shopu objednať Carúpano Reserva Limitada 18 Carúpano Reserva Exclusiva 12.

Newsletter