07.10. 2021
Rum
A.H.Riise degustačný kalendár - ochutnajte históriu rumu

Horúca novinka z destilérky A.H. Riise! Rumový degustačný kalendár A.H. Riise 24 Experiences 2021 vám spríjemní chladné jesenné počasie a skráti predvianočný čas. Svojím obsahom dokáže potešiť chuťové poháriky počas celého roka a vďaka dizajnu zaručene prekvapí tiež ako darček na Vianoce alebo iné výročia.

História značky A.H. Riise

Dejiny značky A.H. Riise sa začali písať v roku 1834. Mladý prírodovedec a lekárnik Albert Heinrich Riise bol vtedy oslovený zástupcami dánskej vlády s ponukou otvoriť si prvú oficiálne uznanú lekáreň v západnej časti Karibského mora, na ostrove Svätý Tomáš.

V roku 1838 začína Albert, v jeho novej lekárni, experimentovať s kvasením šťavy z cukrovej trstiny. Jeho prvým výrobkom sa stane "bay rum". Produkt, ktorý odporúča ako liek, či vodu po holení... Až oveľa neskôr, po mnohých ďalších pokusoch sa z neho vyvinie rum aký poznáme dnes. To celkom určite výrazne prispelo k neskoršej prosperite značky A.H.Riise. Okrem toho bol však Albert tiež úspešný vo vývoji a v predaji horkých nápojov, ktoré sa v dávnych dobách používali ako liek na žalúdočné potiaže. Jeho záujem o botaniku a využitie karibských exotických rastlín, šikovnosť, obrovský talent a dôraz na detail sa v produktoch A.H.Riise odzrkadľujú až do dnes.

Dokonalý degustačný kalendár od A.H. Riise

Kalendár vzdáva hold všetkému, čo sa Albertovi Heinrich Riiseovi podarilo dosiahnuť a hlavne, že vďaka nemu vznikla jedna z najlepších destilériek rumu na svete. Balenie je vo forme knihy, ktorá má veľmi realistický dizajn a z prvého pohľadu si naozaj pomyslíte, že ide naozaj o knihu. Nuž, opak je pravdou! Po otvorení zistíte, že ide o rumový degustačný set s 24 otváracími dvierkami. Za každým okienkom nájdete miniatúru s objemom 0,02 l. Kalendár vám umožní ponoriť sa do dôb minulých a preskúmať ponuku tých najlepších rumov A.H. Riise a Santos Dumont.

Santos Dumont patrí pod spoločnosť A.H. Riise a vyrába veľmi kvalitné brazilské rumy, ktoré sú preslávené po celom svete. Tajomstvo ich rumu spočíva v skvelej zmesy zo 100 % panenskej cukrovej trstiny, ktorá zrie v sudoch po burbone a sherry Pedro Ximenéz. Každý z rumov má jedinečnú sladkú chuť, ktorá vám vyčarí úsmev na tvári. Ak sa chcete dozvedieť o histórii, ktorá zmenila svet ale aj veľa zaujímavosti o značke Santos Dumont stačí kliknúť sem.

A.H. Riise má aj špeciálnu edíciu rumov, ktoré sú venované námorným zložkám dánskej armády. Táto edícia sa nazýva A.H. Riise Royal Danish Navy a každý produkt z nej sa nachádza v kalendáriVšetci námorníci slúžiaci na dánskych obchodných alebo vojenských lodiach museli dostať predpísanú pravidelnú dennú dávku rumu. Rum prerozdeľoval kapitán, ktorý sa staral, aby námorníci počas plavby dodržiavali pitný režim. Pitie rumu im nie len zlepšilo náladu ale hlavne chránil námorníkov pred morskou chorobou a zvracaním. Ak sa chcete dozvedieť o týchto rumoch viac, tak stačí kliknúť sem.

V kalendári sa nachádzajú aj špeciálne limitované edície ako Santos Dumont Hors D'age Heritage a A.H. Riise Signature, ktoré ešte neboli spustené do predaja! Počas degustácie rumov si môžete prečítať kópiu viac ako 100 ročných novín, podobných ako vidíte na obrázku vyššie. Dočítate sa o rôznych zaujímavostiach v dobe, keď sa začali vyrábať prvé rumy značky A.H. Riise. Napríklad ako Dánska vojnová loď (Jylland) zakotvila v prístave St. Thomas a mala na palube kráľovského guvernéra. Alebo o ohnivej katastrofe, ktorá pohltila celú lekáreň Alberta Riisa a zničila ju. Tieto príbehy a veľa ďalších na vás čaká počas ochutnávky týchto výborných rumov.

Či už je vaša blízka osoba začiatočník alebo profesionál vo svete rumov, zaručene ho týmto skvelým darčekom potešíte. Ide o limitovanú edíciu, čo znamená, že existuje iba obmedzený počet kusov. Stačí ak kliknete sem a môžete si ihneď objednať s doručením zdarma!

Newsletter