24.08. 2021
Rum
Neptune Rum: Vládca oceánov od Foursquare

Destilérka rumu Foursquare z ostrova Barbados uviedla na trh veľmi zaujímavý rum, ktorý získal viac ako 70 medailí a ocenení za kvalitu, chuť a ekológiu. Ale najprv si poďme povedať nejaké základne informácie o Foursquare.

Foursquare sa nachádza na bývalej cukrovej plantáži, ktorá vznikla približne v roku 1720, na malom karibskom ostrove Barbados. Destilérku znova otvorila rodina Seale v roku 1996. V súčasnej dobe ju riadi Richard Seale. Výnimočný výber sudov predstavuje jedinečnú a vzácnu ponuku destilérky Foursquare. Tieto sudy osobne vyberal Richard Seale pre tú najlepšiu kvalitu. Jeho osobné projekty uzreli svetlo sveta až vtedy, keď mal pocit, že majú výnimočnú kvalitu. Rumy z Foursquare sú najobľúbenejšie a najlepšie na svete! Taktiež produkuje destilérka viac značiek, ako napríklad: Equiano, McCoy, Sixty Six, R.L.Seales a Doorly's.

Čo je Neptune Rum ?

Neptune Rum je pomenovaný po starorímskom bohu Neptúnovi, vládcovi vôd, morí, oceánov a vetra. Ochraňoval nielen prírodu ale aj živočíchy. A prečo práve Neptún? Čítajte ďalej a dozviete sa.

Spoločnosť Neptune Rum bola založená v roku 2017 v Cheltenhame na juhozápade Veľkej Británie. Hlavná myšlienka spoločnosti Neptune je vyrábať výnimočné a poctivé rumy trvalo udržateľným spôsobom z čisto prírodných prísad, ale hlavne podpora čistenia vody a brehov od súčasného znečistenia a škôd. Zakladajú si na podpore charitatívnych organizácií a iniciatív, ktoré čistia vody a brehy hlavne od plastov a odpadkov. Aj vy tak môžete prispieť k čisteniu vôd zakúpením rumu od Neptune. Pri výrobe rumu sa držia týchto piatich zásad:

 Žiadny pridaný cukor
• Žiadne umelé sladidlá
• Žiadne umelé arómy
 Žiadne konzervačné látky
 Žiadne umelé farbivá

Neptune rumy:

Barbados Gold

Neptune rum s pohárom

Tento naozaj veľmi výnimočný rum je zmesou rumov, ktoré zreli tri, päť a osem rokov. Je vyrobený z čistej melasy a cukrovej trstiny, samozrejme bol destilovaný v destilérke Foursquare na Barbadose. Rovnako aj dozrieva vo Foursquare, v amerických sudoch po bourbone, čo je veľmi dôležité z hľadiska účinku tropického dozrievania v teplom podnebí. Klíma Barbadosu poskytuje správne podmienky na to, aby sa chute z dubových sudov vsiakli do rumu. Zrie v dozrievacích domčekoch pri teplote 27 °C. Konečná fáza výroby zahŕňa špecifický proces filtrácie za studena a pridanie mäkkej pramenitej vody na zriedenie rumu zo 68 % na 40 %. Následne sa preváža do Veľkej Británie, kde je plnený do fliaš bez pridaných farbív a cukru.

Rum Neptune je ideálny na vychutnávanie s ľadom, v drinku alebo na popíjanie po boku priateľov. Výnimočne hladká chuť s tónmi marhúľ, banánov a kokosu, ktoré sa na záver menia na med a vanilku. Má úžasnú kvalitu. Dôkazom je viac ako 70 získaných ocenení a medailí za kvalitu, chuť a ekológiu.

Farba: prírodná zlatá
Vôňa: javorový sirup, čerstvá marhuľa, vanilka, korenie, orechy, dub
Chuť: broskyňa, kokos, banán, vanilka, korenie a med
Záver: stredne dlhý a sladký, karamelizovaný hnedý cukor

   Ocenenia za rok 2018/19

Caribbean Spiced

Neptune Caribbean Spiced rum

Korenená verzia Neptune rumu je ideálna pre miešané drinky a kokteily. Caribbean Spiced rum je zmesou majstrovských karibských zlatých rumov, ktoré zreli tri, päť a osem rokov. Vyrába sa na báze melasy v karibských destilačných nádobách. Následne sa nechá najmenej 3 roky zrieť v amerických sudoch po bourbone. Je infúzovaný tropickou papájou, damiánou, ovocím, vanilkou a škoricou. Dokonale sa hodí do letných drinkov a kokteilov, ktoré si môžete vychutnať po boku vašich priateľov. 

Farba: jantárová
Vôňa: ovocné tóny, žuvačka, sladká, mango
Chuť: korenie, vanilka, cukor, tropické ovocie
Záver: dlhý, hrejivý a jemne korenený, silné tóny vanilky

Nezabudnite, že ako Neptune Barbados Gold, tak aj Neptune Caribbean Spiced už nájdete online aj na Svetnapojov.sk. Neváhajte tieto výnimočné a špeciálne nápoje z destilérky Foursquare z ostrova Barbados ochutnať!

Newsletter