06.05. 2022
Gin
Hernö: Švédska dokonalosť vo fľaši

Všetko to začalo vášňou, ktorá narástla, keď mladý Jon Hillgren odišiel do Londýna. Našiel si prácu a začal sa živiť ako barman. Tam objavil očarujúci svet ginu.

Po rokoch výskumu a štúdií ginu, univerzitnom diplome z politológie a práci byrokrata mal Jon vo svojej hlave veľkolepý plán, založiť vlastnú značku ginu. V roku 2011 založil spoločnosť Hernö Gin a kúpil spolu s jeho manželkou farmu v Dala.

O rok neskôr požiadal svoju manželku, sestru a jej manžela Mathiasa, aby investovali do jeho impozantného sna. Vďaka ich štedrosti dokázal postaviť prvý liehovar, do ktorého nainštaloval medený destilačný prístroj Kierstin.

V decembri 2012 bol Hernö Gin uvedený na trh v troch miestnych predajniach Systembolaget. Ľudia stáli v dlhých radoch, aby získali aspoň jednu fľašu tohto ginu. V roku 2013 nastal prelom, keď sa stal Hernö Dry Gin najviac oceneným na súťaži International Gin Masters. Tak začal veľkolepý príbeh dnes svetoznámej značky Hernö.

V dnešných dňoch je značka popredným svetovým výrobcom remeselného ginu a zároveň najviac oceňovaná značka ginov v Európe. Práve preto sme hrdí na to, že si nás značka Hernö vybrala za svojho hlavného distribútora pre Slovenskú republiku.

Tekutý pôžitok vo fľaši

Keď spojíte fantastickú chuť, hodvábnu vôňu, mimoriadnu kvalitu a minimalistický dizajn vznikne gin Hernö. V každej fľaši nájdete poriadny kus švédskej prírody, z ktorej sú tieto giny pedantne vyrobené. Každá ingrediencia prechádza prísnou kontrolou kvality a ručne sa triedi.

Zakladateľ značky Hernö nám prezradil veľkú novinu! Volal mu ohúrený delegát zo súťaže The Spirit Business Gin Masters, ktorý mu oznámil, že získali sedem Master ocenení a 13 zlatých medailí! Prekonali tak svoj vlastný rekord z roku 2020, ktorý ešte nikto nikdy neprekonal.

Vo videu nižšie môžete vidieť ako prebieha destilácia ginu:

Vlajkové lode značky Hernö

Vybrali sme pre vás štyri najobľúbenejšie a podľa nás najchutnejšie giny zo sortimentu destilérky. Samozrejme, že všetkých 6 druhov z ponuky Hernö nájdete na našej stránke. Stačí kliknúť sem.

1, Hernö Dry Gin

Perfektný Dry gin, ktorý je vyrobený z organických botaník. Výborné sa hodí do rôznych kokteilov, long drinkov a hlavne vo forme Gin&Tonic. Má výbornú borievkovú chuť s tónmi vanilky, škorice, kvetín a byliniek. Získal už viac ako 9 celosvetových ocenení!

2, Hernö Pink Gin

Áno, čítate správne! Ide o ružový gin, ktorý však nie je v ružový farbou, ale svojim osviežujúcim ovocným vnútrom. Po ochutnaní ucítite výrazné tóny ovocia, kvetov, borievky a citrusov. Neobsahuje žiadne farbivá, pridané arómy alebo cukor. Získal už viac ako 5 ocenení!

3, Hernö Old Tom Gin

Veľmi zaujímavý 43 % gin s ešte zaujímavejším príbehom. Dizajn fľašky pochádza z 18. storočia, kedy bol gin zakázaný. Čierna drevená mačka umiestnená nad barom znamenala, že v podniku podávajú nelegálne nápoje. Legenda hovorí, že keď mala mačka v ústach penny, gin bol servírovaný cez ukrytú hadičku v jednej z labiek. Hernö Old Tom Gin získal už viac ako 3 ocenenia!

4, Hernö Juniper Cask Gin

Vždy ste chceli vedieť, ako môže chutiť skutočne kvalitný gin, ktorý zrel v sudoch? Máme pre vás riešenie! Nejde však len tak o obyčajné sudy. Ide o prvý gin na svete, ktorý zrel 30 dní v sudoch z borievkového dreva. Každá fľaša je očíslovaná a ručne zapečatená včelím voskom.

Ak sa chcete o týchto fantastických ginoch s minimalistickým dizajnom dozvedieť ešte viac a zároveň si prezrieť celú ponuku Hernö spolu s cenovo zvýhodnenými setmi, neváhajte kliknúť sem! Ponuka setov platí iba do konca jari alebo vypredania zásob. Na zdravie!

Newsletter