3 top recepty na miešané drinky s vodkou

Vodka dlhodobo patrí medzi najobľúbenejšie destiláty na svete. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že za to môže hlavne ťažko pracujúci ruský ľud, ktorý ju na večeru zajedá chlebom. Veľký podiel na jej popularite však majú aj miešané drinky, ktoré si obľúbili aj tí najnáročnejší degustátori. Vodka je ako čisté plátno, na ktoré pri tvorbe koktailu môžete naniesť tie najbláznivejšie či najodvážnejšie farby. Netrúfame si vybrať tri najlepšie miešané nápoje, no prinášame vám 3 skutočne vynikajúce recepty. Ktorý bude chutiť najviac vám?

Moscov Mule

V 40. rokoch minulého storočia bola vodka v Amerike neznáma a hlavne nežiadaná. To robilo hlboké vrásky na čele Johnovi G. Martinovi, prezidentovi spoločnosti, ktorá v tom čase kúpila značku Smirnoff. Ak by do vášho podnikateľského portfólia v tom čase pribudla firma na výrobu vodky, túžili by ste to zmeniť. Všetko sa to začalo jedného večera, keď sa John Martin zastavil v bare Cock N’ Bull, kde skladoval nepredané fľaše s týmto destilátom.

Majiteľa baru, Jacka Morgana trápil podobný problém – nedokázal predať zázvorové pivo. Pri snahe vyprázdniť sklad, vznikol nápad zmiešať nechcené pivo s nechcenou vodkou do medených šálok, ktoré boli vyrobené v skrachovanej továrni priateľky majiteľa baru. Netrvalo dlho, kým sa každý trendsetter v meste fotil s týmto nápojom v medenej šálke. A tak vznikol miešaný drink Moscow Mule, ktorý preslávil vodku v celej Amerike.

Čo potrebujete

Ako na to

Na dno pohára (ideálne medenej šálky) vytlačte šťavu z limetky. Pridajte 2 – 3 kocky ľadu, nalejte vodku, pridajte zázvorové pivo, okraj ozdobe plátkom limetky a môžete podávať.

 

Newsletter