Prvá borovička, ktorá zrela v sudoch!

Stále si hovoríme, že nás už ničím neprekvapia. Každýkrát však zistíme, že sme boli vo veľkom omyle! 

Nedávno predstavila značka BVD úplnú novinku - Borovičku destilát. Áno, destilát! Na rozdiel od ostatných borovičiek na báze liehu, spoločnosť BVD vyvinula v modernej histórii prvú slovenskú borovičku na báze destilátu, teda vyrobenú z plodov borievky obyčajnej.

Táto destilérka však nelení a opäť dvíha laťku vyššie. Zabudnite na zahraničné ročníkové whisky! BVD predstavuje Borovičku Oak Aged - celosvetovo prvý destilát z borovičky a obilia, ktorý dozrieva v sudoch.

V roku 2015 bola borovička destilovaná a uložená na dlhých 6 rokov do dubových sudov po červenom víne odrody Cabernet Sauvignon. Počas tejto doby dochádzalo k miernemu prchaniu alkoholu cez póry dreva. Cena za zrenie v sudoch sa nazýva anjelská daň (Angels' Share). Priemerne sa na Slovensku za jeden rok takto môže odpariť až 1 % celkového objemu. 

Borovička bola každoročne dôkladne kontrolovaná a degustovaná až konečne po šiestich rokoch uzrela svetlo sveta BVD Borovička Oak AgedJe vyrobená remeselne, bez liehu, umelých farbív a aróm. Existuje len limitovaných 777 kusov v špeciálnej edícii, ktorá sa bude opakovať len raz za 6 rokov.

Má nádhernú bronzovú farbu s podmanivou vôňou a skvelou chuťou hrozienok, borievky, dymu a živice. Zaručene prekvapí aj ne-milovníkov borovičky. Na našom e-shope nájdete aj pôvodnú verziu nestarenej Borovičky! Môžete ich spolu ochutnať a porovnať, stačí ak kliknete sem.

Objavte poriadny kúsok slovenskej kultúry a remeselného liehovarníctva vo fľaši! 

Newsletter