03.12. 2021
Rum
Predstavujeme: Santos Dumont Heritage - ultraprémiový rum z Brazílie

Predstavujeme vám dlhoočakávanú novinku zo sveta rumov - Santos Dumont HeritageBrazílska destilérka Santos Dumont oznámila už na začiatku novembra, že chystá niečo veľké. Dnes, 3. decembra, je oficiálne vonku a sme hrdí, že si ju môžete zakúpiť práve u nás.

Značka Santos Dumont

História tejto značky začína na konci 19. storočia, kedy Brazílčan Alberto Santos Dumont spolu so svojim otcom výrazne zbohatli na predaji kávy, ktorú pestovali na plantážach. Neskôr začali pestovať aj cukrovú trstinu, ktorej sa dostali k destilovaniu rumu a cachaçy. Alberto bol bohatý muž, ktorý žil v Paríži a bol známy ako mecenáš, filantrop a priekopník v letectve. Ak sa chcete o histórii Santos Dumont dozvedieť viac stačí kliknúť sem.

Santos Dumont Heritage

Ide o skutočne ultraprémiovú zmes, ktorá sa vyrába z dvoch výborných a kvalitných rumov. Rumy pochádzajú z Amerických Panenských ostrovov a strednej Ameriky. Jeden z nich sa vyrobil z vysokokvalitnej melasy a ten druhý z čerstvej šťavy z lisovanej cukrovej trstiny. Väčšina výrobcov rumu volí rum destilovaný z melasy alebo zo šťavy z cukrovej trstiny. Tím Santos Dumont sa rozhodol spojiť dva druhy rumu a výsledok nazvali Santos Dumont Heritage. Následne ho naplnili do krásnej hranatej dizajnovej karafy s korkovým uzáverom a zabalili do minimalistickej modernej darčekovej krabici s hnedo-čiernou textúrou.

Rumy Santos Dumont sú všeobecne sladké a jemné rumy s nádychom ovocia, čokolády a exotiky. Pri Heritage to nie je inak! Vôňa vás určite milo prekvapí tónmi kože a marhúľ, ktoré sa následne zmenia na tabak a kokos. Chuť je veľmi príjemná a sladká s náznakmi marhúľ, kokosu, cukru demerara, citrusov, kávy a našej slovenskej dobroty margotky. Záver je samozrejme jemný a plný tropického ovocia, kakaa a tabaku.

Vyrobil sa v limitovanom počte 14 000 fliaš, čo znamená, že sa kvalifikuje ako zberateľský kúsok! Vďaka tomu sa stáva tento rum ideálnou ozdobou vašej vitrínky či zbierky, v ktorej určite vynikne svojou krásou a eleganciou. Navyše ho môžete zakúpiť vašej blízkej osobe ako darček na Vianoce, výročie alebo akýkoľvek iný sviatok.

Odporúčame si tento rum vychutnať čistý a pri izbovej teplote. Ak chcete zjemniť chuť tak pridajte jednu až dve kocky ľadu. Vo videu nižšie si môžete pozrieť šikovný nápad na prípravu.

Ak chcete zakúpiť Santos Dumont Heritage sebe alebo vašej blízkej osobe, určite sa ponáhľajte! Ide o limitovanú edíciu, čo znamená, že existuje iba obmedzený počet kusov. Stačí ak kliknete sem a môžete si ihneď objednať s doručením zdarma!

Newsletter
Shop roku