Deň matiek: Darček, ktorý poteší každú mamičku

Pomaly sa k nám blíži Deň matiek, ktorý na Slovensku oslavujeme od roku 1989 a patrí medzi tie najobľúbenejšie zo všetkých. V tento deň môžeme naším mamám, manželkám či starým mamám prejaviť vďaku za to, ako nás vrúcne ľúbia a starajú sa o nás.

Deň matiek má však mimo Slovenska veľmi dlhú históriu a oficiálne vznikol začiatkom roku 1907 v Amerike na počesť Anny Reeves Jarvisovej, ktorá bojovala za práva matiek. V roku 1914 vyhlásil vtedajší americký prezident Woodrow Wilson prvú oficiálnu oslavu Dňa matiek ako celonárodného sviatku, ktorý sa koná vždy druhú májovú nedeľu.

Na túto príležitosť sme si pre vás pripravili zopár tipov na darčeky vo forme rôznych delikátnych likérov so zľavou až do - 15 %, ktoré sme rozdelili do troch kategórii pod názvom Rumové likéry, Whisky likéry a Špeciálne likéry.

Rumové likéry

Likéry, ktoré sú vyrobené z rumu majú charakteristickú vôňu a chuť, plnú tónov škorice, melasy, dreva a trstinového cukru. Nemusíte sa báť, že vám tieto likéry nebudú chutiť. Každý z nich si vás zaručene získa!

■ Peaky Blinder Raspberry Rum Cream Liqueur:
Hodvábna zmes karibského rumu, sladkých malín a jemnej smotany, ktorá vám osladí život. Dá sa klasicky vychutnávať samotný, ale aj použiť na pečenie koláčov alebo na poliatie zmrzliny.

■ Foursquare Crisma Barbados Rum Cream Liqueur:
Exkluzívny krémový likér vyrobený z vynikajúceho 3-ročného barbadoského rumu zo svetoznámej destilérky Foursquare. Ide o skutočne kvalitný kúsok, ktorý je vhodným darčekom pre milovníčky poctivého rumu a dobrých dezertov.

A.H. Riise Rum Cream Liqueur:
Lahodné spojenie jemnej smotany a príjemného rumu vytvorilo nebeskú kombináciu vo forme krémového likéru, ktorý vám po ochutnaní zlepší deň. Ide o skvelý darček pre vašu maminu.

Santos Dumont XO Elixir:
Pre mamičky, ktoré sú pracovne naladené ako včielky, odporúčame tento delikátny medovo-rumový likér. Je naozaj nebezpečne lahodný a hustý s osviežujúcou kokosovou vôňou Margotky. Zaručene vyčarí úsmev na tvári.

Whisky likéry

O Baileyse už počul každý a nejedna dáma mu už prepadla. Nie je sa čomu čudovať, veď kto by odolal spojeniu kvalitnej silnej whisky a krémovej smotany. Práve preto máme pre vás zaujímavé tipy na obdobné darčeky.

The Whistler Irish Cream:
Pre verné fanúšičky whiskey tu máme skutočnú špecialitu, ktorá predčí aj tie najnáročnejšie ženy. Táto delikátna zmes smotanového krému a írskej whiskey získala nejedno ocenenie za svoju kvalitu a skvelú chuť.

Merrys Salted Caramel Cream:
Miluje vaša mama krémové likéry a ochutnala už asi všetky? Potešte ju týmto írskym likérom s príchuťou slaného karamelu, ktorý vylepší vašu kávu, palacinky alebo koláč.

Merrys Strawberry Cream Liqueur:
Čo si viac priať ako kombináciu jahôd, smotany a poctivej írskej whiskey? Dokonalá pochúťka pre každú milovníčku whiskey a sladkých ovocných likérov. Pripomenie vám krásne leto plné slnka, sladkých zrelých jahôd, mora a kokteilov. Ide o skvelý darček, po ktorom sa budete len olizovať.

Kilchoman Smokey Bramble Liqueur:
Zaujímavý experiment zo škótskej Islay whisky, ktorý vás osloví svojimi šťavnatými ovocnými tónmi, ku ktorým sa pridávajú rašelinové dotyky. Výborný likér, ktorý vám a vašej žene spríjemní deň v prírode alebo oslavu narodenín.

Špeciálne likéry

V tejto kategórii nájdete likéry, ktoré sú výnimočné či už obsahom alkoholu, príchuťou alebo príbehom. Môžete sa tešiť na exkluzivitu a skvelý výber darčekov pre mamu.

Bairnsfather Blueberry likér:
Osviežujúci a veľmi silný bylinno-ovocný český likér, vyrobený z kvalitných lesných čučoriedok, jemného liehu a tajnej zmesi bylín. Zamiluje si ho každý hneď po prvom dúšku. 40 % obsah alkoholu vám rozprúdi krv v žilách!

A.H. Riise 1838 Bitter:
Pre staré mamy, ktoré majú radi liečivé bylinky je tento likér dokonalosť sama! Kedysi sa používal na liečenie ľudí a zvierat na rôzne choroby. Obsahuje vysokopercentné výťažky korenia, liečivých bylín a kvetov.

Adriatico Amaretto:
Čo tak vyskúšať osvedčenú klasiku v novom prevedení?! Lahodný talianský mandľový likér vyrobený zo 100 % prírodných ingrediencii. Po ochutnaní sa vrátite v čase a zaspomínate na staré, elegantné Taliansko. V skratke, ide o tekutý retro pôžitok vo fľaši.

Mozart Chocolate Cream:
Tento exkluzívny čokoládový likér si získal obrovské množstvo obľúbencov po celom svete, a to vďaka svojej dokonalej čokoládovej chuti a prestížnej kvalite. Myslíte si, že si získa aj vašu ženu? My si myslíme, že áno! Po ochutnaní si tento likér v okamihu zamiluje.

V našej ponuke nájdete aj množstvo očarujúcich lahodných ginov, brandy a rumov so zľavou až do - 15 %! Do konca akcie zostáva už len pár dní tak neváhajte a šup šup po darček pre vaše dámy.

Newsletter