Na stranu
Filter produktov

Dead Men's Fingers je rebelantská značka rumov, ktorá sa účelovo vyhýba všetkému, čo sa doteraz o rume vedelo. Žiadni piráti, žiadni námorníci. A žiadny Karibik… alebo predsa?

Rum Dead Men's Fingers nevznikol za čias kolonializmu, ale v úspešnej reštaurácii s rumom a morskými plodmi Rum and Crab Shack, ktorú vlastnia N. Hayes a Ch. McGuire. Zobrali rum, pozreli sa čo robia ostatní a potom spravili presný opak. Základom rumu Dead Men's Fingers je zmes korenistých karibských rumov z Barbadosu a Trinidadu - predsa len sú to poctivé prvotriedne rumy. No namiesto klasických obkukaných chutí vanilky a pomaranča v nich objavíte aj kadejaké nekonvenčné chuťové tóny ako zmrzlinu Pedro Ximenéz, či šafránovo-kukuričný koláč.

Značka sa pomenovala podľa kraba, ktorého kedysi mali v menu. Hovorí sa, že kto zje jeho dlhé žiabre (ľudovo známe ako Dead Men's Fingers), umrie. Pravdepodobne však len obrazne, a to ešte aj od ich neskutočne strašnej chuti. Legenda sa však šíri rýchlejšie ako fakty. A tak jedlo z menu vyradili a názov prenechali ochuteným spiced rumom, ktoré si môžete vychutnať samostatne rovnako dobre, ako diabolsky chutnú prísadu vašich koktejlov.

...zistiť viac skryť
Newsletter
Shop roku