Na stranu
Filter produktov

Skupina nemeckých imigrantov sa počas 18. storočia presťahovala do Ameriky. Prvý liehovar založil jeden z nich, Johannes Jacob,  z nemeckej rodiny Boehm. Rodinné priezvisko sa zmenilo na viac angloamerické Beam. Jacob Beam mal pozemok v Kentucky a rýchlo si všimol, ako sa táto oblasť dobre hodila na pestovanie obilnín. Pestoval kukuricu a obilie, ktoré začal nakoniec používať na destiláciu. V roku 1795 začal Jacob predávať svoju whisky pod menom Old Jake Beam z jeho liehovaru Old Tub.

V roku 1820 syn Jacoba Beama, David, začal riadiť liehovar iba vo veku 18 rokov. Čoskoro začal s touto značkou expandovať. Liehovar sa presunul do Nelson County, keďže tu bola cenná železničná sieť a zvýšilo to možnosti distribúcie. Po konci prohibície viedol podnik plukovník James B Beam a v roku 1933 sa prestaval v meste Clermont, Kentucky. Plukovník Beam tiež prepožičal svoje meno forme, a teda whisky začala byť známa ako Jim Beam Bourbon. V roku 1935 založil spoločnosť James B Beam Distilling Company syndikát vrátane Jeremiaha Beama, ktorý sa čoskoro stal jediným vlastníkom. V roku 1954 založil ďalší liehovar neďaleko Bostonu, Kentucky a s pomocou Jimberlaina Josepha Quinna rozvíjal túto značku.

V roku 1960 bol Booker Noe vymenovaný za majstra miešača vo fabrike v Bostone a v roku 1987 uviedol na trh značku bourbonu, ktorý niesol jeho krstné meno. Booker’s bol prvý bourbon so sudovou silou. Ovtedy značka Jim Beam uviedla na trh množstvo rôznych bourbonov vrátane najpredávanejšieho prémiového bourbonu na svete, Knob Creek, pomenovaného podľa potoka na juhu od liehovaru, kde sa raz hral mladý Abraham Lincoln. Popri  Vin a Spirit AB, Jim Beam patril k tzv. „značkám, čo zarobili milióny“ v roku 2001, rôznym značkám vín a tvrdého alkoholu, ktorý vlastnila spoločnosť a prevádzkovala ich holdingová spoločnosť Jim Beam Global.

...zistiť viac skryť
Newsletter
Shop roku