Habitation Velier

( 5 produktov )
Na stranu
Filter produktov

Habitation Velier je značka výnimočných rumov, ktorá si dala za cieľ edukovať o remeselnej výrobe rumu, technikách a umení jeho destilácie. Stojí za ňou talianska distribučná firma Velier a naslovovzatý rumový expert Luca Gargano. Tí plnia fľaše s týmito výnimočnými rumami o sile sudu (na úrovni tzv. barrel proof: s vysokým obsahom alkoholu) a na etikete uvádzajú detailné informácie o hladine estérov, zrení a výške anjelskej dane.

Rumy Habitation Velier sú oslavou starej tradičnej destilácie, pri ktorej vznikajú pure single rumy destilované metódou 100 % pot still a pochádzajúce výhradne len z jednej jedinej destilérky. Medzi tie patrí len niekoľko svetových destilériek, ktoré ešte vedia tento historický spôsob destilácie zabezpečiť. Každý z týchto rumov je preto ich unikátnou prácou a svetovou premiérou ich vlastného postupu. Rum Habitation Velier obsahuje rum vyrábaný z cukrovej trstiny a jej vedľajšieho produktu - melasy. A to aj bez studenej filtrácie. Bez dofarbovania a dochucovania karamelom. Bez pridania ďalších prísad, ktoré neboli súčasťou destilácie.

Tieto vintage pure single rumy po destilácii kompletne zrejú v pôvodnom tropickom klimatickom pásme, ktoré prirodzene podnecuje a urýchľuje všetky procesy prebiehajúce pri zrení. A to aj za cenu veľkých strát (anjelskej dane), ktoré dlhoročné zrenie a odparovanie v tropickom podnebí prináša. Rumy Habitation Velier sú výnimočné rumy určené pre skutočných milovníkov rumu a inšpirácia pre mixológiu novej generácie!

...zistiť viac skryť
Newsletter