/
Cestovanie a párty? V ktorých krajinách nájdete najlacnejší alkohol?

Cestovanie a párty? V ktorých krajinách nájdete najlacnejší alkohol?

3 min.
02. 01. 2020
Cestovanie a párty? V ktorých krajinách nájdete najlacnejší alkohol?

Cestovanie sa občas spája aj s lacným alkoholom. Pointa je však v hľadaní miest, kde sa dá nájsť kvalitný alkohol za lacnú cenu, a nie v o vymazaní spomienok na celú dovolenku. Kde teda kúpite najlacnejší alkohol?

Pre tých, ktorým nerobí problém dať za fľašu vodky 15 eur, prinášame prekvapivé tvrdenie, že v niektorých krajinách by za tú istú vodku zaplatili toľko, čo za fľašu vody. Pár krajín z nášho zoznamu možno nepatrí medzi najprívetivejšie miesta pre život, ale stojí za to ich aspoň navštíviť.

Ochutnali by ste ryžovú whiskey?

Laos je krajina vyhľadávaná cestovateľmi pre svoju cenovú dostupnosť a krásnu prírodu. Cenová dostupnosť v Laose znamená, že všetko je šialene lacné, vrátane alkoholu.

V hlavnom meste Laosu Vientiane, ale aj v ďalších mestách ako je Vang Vieng, kúpite 700 ml fľašu populárneho piva Beerlao iba za jeden dolár. Ak máte chuť na netradičnú whiskey, ryžovú Lao-Lao whiskey kúpite za menej ako dolár.

Ryžová whiskey

Pivo za pár centov


S Laosom susedí Vietnam, takže nie je žiadnym prekvapením, že sa nachádza v podobnej cenovej kategórii. Najznámejšie je pivo Bia Hoi, ktorého fľašu kúpite za 15 centov.

V reštauráciách pivo dostanete za 75 centov, a ak sa poobzeráte po lokálnych značkách, za túto cenu zoženiete aj väčšiu ako pollitrovú fľašu. Fanúšikovia vodky sa môžu pokúsiť nájsť jej vietnamskú verziu, ktorá sa v obchodoch predáva za tri doláre.

Najlacnejšie európske mesto


Bosna a Hercegovina, Srbsko a Bulharsko. Všetky vymenované krajiny sú susedia, a tak majú podobné ceny alkoholu. Hlavné mesto Bulharska Sofia je európske najlacnejšie mesto, čo určite poteší každého, kto rád skúša alkohol v cudzích krajinách.

Dobré pivo v reštaurácií kúpite za 1,50 eura a za tvrdý alkohol zaplatíte len o trochu viac. V lokálnych obchodoch za pivo nezaplatíte takmer nič. Fľašu domácej vodky kúpite za 3 eurá.

Krajina tequily


Pred desiatimi rokmi bolo Mexiko známe ako krajina, kde sa môžete ľahko opiť. Nájsť najlacnejší alkohol je však dnes o trochu ťažšie, hlavne v miestach zaplnených turistami. Ak nechcete platiť americké ceny, musíte vyhľadať miesta, ktoré sú populárne medzi miestnymi.

Tequila Mexiko

Niekedy stačí zájsť o ulicu ďalej, niekedy to bude stáť trochu viac úsilia, ale odmenou vám bude miestne pivo za jeden dolár. A čo je najlepšie, za rovnakú cenu zoženiete aj drink tequily.

Ak ste si už vybrali krajinu, do ktorej sa vyberiete objavovať najlacnejší alkohol, nezabudnite na staré dobré pitie s mierou. Potom by sa mohlo stať, že si na párty zabudnete peňaženku, foťák alebo pas, a to za lacné poldeci nestojí.

Zabudli ste sa v krajine s lacným alkoholom, ktorá sa nenachádza v tomto článku? Napíšte nám do komentára ???? . Ak ste sa náhodou zabudli doma, môžete si užiť párty s akciami od Sveta nápojov.

Odporúčame vám prečítať si aj
Lacný alkohol v útrobách ruinových krčiem. V Budapešti sa pije štýlovo
15. 02. 2019
Lacný alkohol v útrobách ruinových krčiem. V Budapešti sa pije štýlovo
Alkohol a Budapešť jednoducho idú dokopy. Bývalé centrum monarchie je v súčasnosti mestom barov a lacného pitia, z ktorého však neustále dýcha história. Neraz sa počas poriadnej párty v Budapešti môžete prichytiť pri tom, ako pijete pivo v polorozpadnutej krčme.   Nočný život v hlavnom meste Maďarska je v neustálom pohybe. Pulzujúce štvrte lákajú skupinky domácich a turistov na tradičné jedlo a…
5 najznámejších pirátov všetkých čias
14. 04. 2017
5 najznámejších pirátov všetkých čias
17. a 18. storočie bolo nepochybne obdobím pirátstva, rabovania a neľútostivých bojov. Mnohí z pirátov začínali ako lupiči, ktorí postupne začali pracovať proti nepriateľom vlády. Pozrite si zoznam piatich pirátov, ktorí sa preslávili svojím dobrodružným životom na cestách. 1. Kapitán Henry Morgan Henry Morgan bol významným moreplavcom, kapitánom a pirátom Karibského mora. Svoj domov opustil už…