Cider

( 5 produktov )
Filtrovanie
Cena
Zoradenie
Výber skladovej dostupnosti Výber dostupnosti
Bratislava - Petržalka
Rusovská cesta 50
851 01 Bratislava
Po - Pi
10:00 - 20:00
(obedňajšia prestávka Z centra Bratislavy pôjdete smerom na ul. Staromestská. Prejdete cez Most SNP a dostanete sa na ul. Panónska cesta, kde zídete na výjazd Petržalka. Prejdete okolo pumpy Slovnaft a na najbližšej križovatke odbočíte vľavo. Dostanete sa na ul. Rusovská cesta a odbočíte na najbližšiu odbočku v pravo. Cesta trvá 7 až 10 minúť.)
Víkend
10:00 - 20:00
Bratislava - Nové mesto
Račianska 26/D
831 02 Bratislava
Po - Pi
10:00 - 20:00
(obedňajšia prestávka Z Račianskeho mýta ste v Urban Residence do 3 minút. Z križovatky Račianska-Pionierska sa k nám v závislosti od premávky dostanete do 5-10 minút. Parkovanie je možné v spoplatnenom podzemnom parkovacom areáli Urban Residence (prvých 15 minút je zadarmo). Vjazd je cez parkovaciu bránu z ulice Račianska. Nezabudnite si vziať do predajne aj parkovaciu kartu, po jej predložení vám v predajni odpípneme ďalších 30 minút parkovania zadarmo (v areáli Urban Residence sa za iných okolností každých 60 min parkovania spoplatňuje sumou 1 €).)
Víkend
10:00 - 20:00
Trnava
Novomestská 9765/4
917 01 Trnava
Po - Pi
10:00 - 20:00
(obedňajšia prestávka Z obchvatu I. triedy 51 na smer Bratislava zídete na zjazd Senica/Modra/Trnava a do 2 minút ste pri našej predajni. Ak idete po obchvate I. triedy 61 smer na Piešťany/Senica zídete na zjazd Modra/Trnava Centrum a do 2 minút ste pri našej predajni.)
Sobota
10:00 - 20:00
Nitra
Štúrova 1432/12
94901 Nitra
Po - Pi
10:00 - 18:00
(obedňajšia prestávka Smerom z centra zamierte na juhozápad na ul. Trieda Andreja Hlinku/64 smerom na Nábrežie mládeže. Pokračujte rovno na ul. Štúrova a odbočte na ul. Palánok. Na najbližšej odbočke vľavo uvidíte našu predajňu.)
Víkend
10:00 - 18:00
Prievidza
Andreja Hlinku 2993/13A
97101 Prievidza
Po - Pi
9:00 - 17:00
(obedňajšia prestávka Po hlavnej ceste 64/9 budete pokračovať centrom Prievidze smerom na sever. Na kruhovom objazde zídete tretím výjazdom na ul. Terézie Vansovej. Následne odbočíte na ul. Nová a pred prvou križovatkou na pravej strane uvidíte našu predajňu. Zo smeru Bojnice sa budete držať na ul. Bojnická cesta a zamierite smerom na ul. Andreja Hlinku. Z kruhového objazdu zídete druhým výjazdom a na ľavej strane uvidíte našu predajňu.)
Sobota
Zatvorené
Centrála Trstená
Oravická 615
028 01 Trstená
Po - Pi
8:00 - 15:00
(obedňajšia prestávka Z rýchlostnej cesty E77 zo smeru Tvrdošín zídete na zjazd Trstená/Suchá Hora. Odbočíte na najbližšej križovatke v pravo a do 1 minúty ste na našej centrále. Ak nejdete po rýchlostnej ceste stačí sa stále držať na hlavnej ceste smer Liesek/Čimhová. Následne na ypsilonovej križovatke odbočiť v pravo smerom na ul. Slovenského národného povstania/Oravická. Po jednom kilometri odbočíte v pravo a ste pri nás.)
Víkend
Zatvorené
Na stranu
Filter produktov

Cider je ľahký kvasený nízkoalkoholický ovocný nápoj. Vyrába sa fermentovaním (zvyčajne) 100% jablkovej šťavy. Neprávom býva označovaný ako “pivo s jablkami”. Sajder však nemá nič spoločné ani s pivom, ani s radlermi. Nepatrí dokonca ani medzi ovocné vína, aj keď k nim má blízko.

Tie najlepšie cidre sa vyrábajú iba zo 100% jablkovej šťavy v procese prirodzeného kvasenia, bez pridaného cukru, farbív a aróm. Chuť pravého jablkového sajdra, ktorý prešiel poctivou výrobou tvorí šťava zo zmesí jabĺk - unikátna pre každú značku, výrobcu a často dokonca aj produkt. Skutoční majstri na výrobu sajdrov zvládnu celý proces výroby ciderov iba vzájomným vyvažovaním sladkej a kyslej chuti šťavy z rôznych odrôd jabĺk. Existujú však aj špeciálne edície, ktoré nájdete aj v našom e-shope a ktoré okrem jablkovej šťavy obsahujú aj menší podiel malinovej, čučoriedkovej alebo inej ovocnej šťavy.

Ak chcete skúsiť všetky špeciality, ochutnajte aj hruškový perry cider (alebo tiež známy ako pear cider), ktorý je osobitnou kapitolou v rodine ciderových nápojov. Hruškový sajder totiž oproti iným ovocným ciderom nemá základ z jablkovej šťavy, ale vyrába sa priamo fermentovaním 100% hruškovej šťavy.

Čo krajina, to iný recept na výrobu, iný obsah alkoholu, iná chuť a dokonca aj výslovnosť názvu tohto nápoja. Hovoriť mu tak pokojne môžete cider, sajder alebo cidra. Vyskúšať môžete suché, polosladké, sladké sajdre, ale aj perlivý cider typický pre Francúzsko.

Správny spôsob ako sa pije cider v letnom období je na ľade, či chladený. Sajder však perfektne doladí aj miešané drinky. V zimnom období si z neho pokojne pripravte aj hriaty nápoj s vašimi obľúbenými koreninami. Gurmánom ho radíme kombinovať najmä so syrom. Ak chcete jablkové cidre vyskúšať pri varení, oplatí sa ich prilievať do marinád alebo ním podlievať kačacie, kuracie a bravčové mäso.

...zistiť viac skryť
Newsletter